Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Dudince - Hotel JANTAR***

V areáli hotela sa nachádzajú 2 tenisové kurty, 25 metrov dlhý bazén,športové ihrisko, minigolf, billiard, ping-pong, trampolína pre deti. Hostia si môžu zapožičať horské bicykle, športové príslušenstvo, atď.

Základom kúpeľnej liečby v Dudinciach sú vzácne balneologické vlastnosti minerálnej vody.  Všeobecne sa využíva v detoxikačnej medicíne ako doplnkový prostriedok zameraný najmä na očistu tráviaceho traktu, očiste lymfatického systému, napomáha pri redukcii vrások, celulitídy, ale aj pri liečbe niektorých kožných ochorení, ako je psoriáza, dermatitída… Pri ochoreniach srdcovo-cievneho aparátu je základnou liečebnou zložkou oxid uhličitý a pre choroby pohybového a nervového systému síra vo forme sírovodíka. Kúpeľní klienti majú k dispozícii široké spektrum liečebných procedúr, ale aj pestrý animačný program.
Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. "Prdľavka" - ako ju zvyčajne domáci Dudinčania nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Vodu podobného zloženia môžu ponúknuť v zahraničí len kúpele vo Francúzsku – Vichy a v Japonsku.

Wellness Hotel Jantár Dudince patrí medzi najmodernejšie a najkvalitnejšie zariadenie v Dudinciach. Pre klientov je zabezpečený kompletný servis, rôzne zájazdy do okolitých lokalít a všetky služby a aktivity podľa želania klientov. Samozrejmosťou je možnosť vegetariánskej a diétnej stravy. K dispozícii je priestranný 25 m dlhý krytý bazén.
Okrem relaxácie formou vodných trysiek je k dispozícii priestor pre plávanie a aqua aerobik. Vstup do areálu Vodný svet je pre hotelových hostí zdarma. Hotel Jantár disponuje kompletným vybavením pre poskytovanie rehabilitačných, rekondičných i relaxačných pobytov. Kúpele Dudince sú výbornou voľbou na prežitie príjemného času s priateľmi, rodinou.


TYPY IZIEB:

Dvojlôžková izba

Izby s manželskou posteľou, alebo izby s dvomi oddelenými posteľami. Izby sú vybavené elegantným nábytkom a ku ich komfortnému vybavenie patrí aj TV či minichladnička. Podlaha je po celej ploche pokrytá mäkkým kobercom. V každej izbe sa nachádza kúpeľňa so sprchou a WC. Väčšina izieb je s balkónom.

Apartmán XL

Apartmány Štandart sú priestranné a komfortne zariadené. Sú zložené z priestrannej predsieni, obývacej miestnosti a spálne. Kúpelňa so sprchou a samostaným WC sa nachádza v predsieni. Apartmány majú až 2 balkóny so sedením, aby ste sa mohli kochať krásnym výhľadom do okolia. Možnosť ubytovanie pre max. 2 osoby + 1 dieťa.

Apartmán XXL

Tieto apartmány majú väčšiu plochu. Disponuje 1 priestrannou spálňou s manželskou posteľou a prísteľkou a obývacou izbou. Každá spálňa má vlastný balkón so sedením a krásnym výhľadom. V obývacej izbe si môžete oddýchnuť pri pozeraní TV, máte tu k dispozícií aj minichladničku. V apartmáne je kúpeľňa so sprvhou/vaňou a WC. Možnosť ubytovania pre max 3 dospelé osoby a dieťaťa.

Apartmán s 2 spálňami

Tieto apartmány disponujú až 2 priestrannými spálňami a obývacou izbou. Každá spálňa má vlastný balkón so sedením a krásnym výhľadom. V obývacej izbe si môžete oddýchnuť pri pozeraní TV, máte tu k dispozícií aj minichladničku. V apartmáne je kúpeľňam so sprchou a so samostatným WC. Možnosť obytovania pre maximálne 4 osoby.

Prezidentský apartmán

Prezidentský apartmán je najpriestrannejší apartmán v hoteli. Disponuje spálňou s manželskou posteľou a gaučom a obývačkou s jedálňou. Možnosť ubytovania max 3 dospelé osoby.

Hotel JANTAR***

Dudince - Hotel JANTAR***

Zadaným podmienkam nevyhovujú žiadne produkty

Dudince
POBYTY


História

Dudince sa často spomínajú v súvislosti s tzv. rímskými kúpeľami, ktorých názov sa odvodzuje od nálezov rímskej keramiky a mincí z obdobia cisára NERA. Obec je písomne doložená rokom 1284 a zachovali sa aj údaje z roku 1301, v ktorých už opisujú využitie minerálnych vôd. Za najstaršiu zmienku o prameňoch využívaných na kúpeľné účely možno považovať ich opis v diele G. Wernhera Správa o podivuhodných vodách Uhorska z roku 1549. Vody využívalo len okolité obyvateľstvo na liečenie očných, kožných a reumatických chorôb, ale bez lekárského dozoru. V 19. storočí mali Kúpele len lokálny význam a liečenie malo sezónny ambulantný charakter. Dudinská minerálna voda sa začala používať aj na pitné kúry ako stolová voda na vínne streky. Rozvoj Dudiniec ako komplexného kúpeľného miesta sa začal až keď v roku 1951 postavili prvý kúpeľný dom s vaňovými oddeleniami. V roku 1983 dostali štatút kúpeľného mesta. Prírodné liečebné kúpele pozostávajú z dvoch komplexných balneologických centier - z liečebných domov Rubín a Smaragd so spoločnou balneoterapiou Krištáľ. Každý novovybudovaný liečebný dom dostáva pomenovanie podľa vzácného minerálu. Okolo je založený rozsiahly park, verejné kúpalisko a vybudovaný nový rekreačno-rehabilitačný bazén pri liečebnom dome Rubín.

 

Prečo relaxovať v Dudinciach?

Dávno už neplatí, že kúpele navštevujú iba ľudia, ktorí trpia nejakým ochorením a potrebujú liečbu. Stúpa dopyt po prevencii a wellness službách, najmä zo strany ľudí v produktívnom veku. Hlavným zameraním naďalej zostáva liečba ochorení pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému, no na svoje si prídu aj tí, ktorí trpia syndrómom vyhorenia a stresom.

 

Dudinská minerálna

Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. "Prdľavka" - ako ju zvyčajne domáci Dudinčania nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia sa dá nájsť v Európe už len vo Vichy (Francúzsko).

 • Ochorenia pohybového aparátu

 • Kardiovaskulatórne ochorenia

 • Neurologické ochorenia

 • Choroby profesionálneho preťaženia

 • Prevencia proti týmto ochoreniam

 

Dudinská voda dokáže liečiť široké spektrum ochorení.

Prítomný oxid uhličitý a sírovodík sa pri prenikaní do tela navzájom podporujú. Oxid uhličitý výrazne zvyšuje prekrvenie kože, čo má vplyv na hemodynamiku (vplyv na tlak krvi a jej prúdenie cievami) a na zníženie periférnej cievnej rezistencie. Tým dochádza k poklesu systolického i diastolického krvného tlaku. Dochádza tiež k poklesu srdcovej frekvencie, zlepšeniu ekonomiky práce srdca a zlepšeniu reologických vlastností krvi a krvnej plazmy (t. j. zvýšená flexibilita červených krviniek a zníženie nahromadenia krvných doštičiek). Resorbovaná síra zo sírovodíka a hydrosulfidu obsiahnutých v minerálnej vode, sa zachytáva v spojivovom tkanive tým viac, čím viac je tkanivo poškodené. Okrem toho sírne vody zvyšujú rozšírenie kapilár a arterií. Zvyšujú hladinu vazoaktívnych látok, pôsobia na periférne sympatikové nervové zakončenia. Znižujú pocit bolestivosti a na hemodynamiku pôsobia podobne ako oxid uhličitý. A práve toto vzájomné synergické pôsobenie oxidu uhličitého a sírovodíka sa využíva pri liečbe pacientov s polymorbiditou (kombinácia ochorení kardiovaskulárneho aparátu s ochoreniami pohybového aparátu a nervovej sústavy).
Pri jednom liečebnom pobyte sa práve preto Kúpele Dudince zameriavajú na liečbu napr. ischemickej choroby srdca, stavu po infarktoch srdcového svalu, vysokého krvného tlaku, ale aj na liečbu degeneratívnych resp. zápalových ochorení pohybového aparátu a neurologických chorôb.

 

Voľný čas v Kúpeľoch Dudince:

Vitálny svet WELLNEA - wellness centrum v liečebnom dome Rubín slúži kúpeľným hosťom už 10 rokov. Vo vírivom bazéne prebieha v doobedňajších hodinách liečebná procedúra hydrokineziterapia (vodná gymnastika). Poobede a večer je bazén k dispozícii na relaxačné plávanie. K dispozícii sú aj 2 suché a 2 parné sauny alebo relaxačné masáže. Masáže a minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou sú dostupné aj pre verejnosť. Počas letnej sezóny je otvorené Kúpalisko Dudinka (rekreačný, detský bazén, bazén s vodnými atrakciami a bazén s minerálnou vodou).

 

Čo nájdete vo Vitálnom svete Wellnea?

 • suché sauny, parné sauny, whirlpool, tepidárium

 • masáže - široká ponuka relaxačných masáží - možnosť extra zakúpenia

 • relaxačná DUO vaňa pre dvojicu, relaxačný vírivý bazén (s ohrievanou vodou - cca 32°C)

 • solárium, občerstvenie

 

Športové možnosti v Kúpeľoch Dudince

 • squash a bowling, stolný tenis, biliard

 • aerobic, fitness centrum

 • tenis, pétangue, bedminton

 • požičovňa bicyklov (pre ubytovaných hostí zdarma)

 • plážové ihrisko, vonkajší bazén (apríl - november, pre ubytovaných hostí)

 

Fitness centrum Kúpele Dudince:

Vybavenie fitness centra:

 • stacionárne bicykle (s výhľadom na kúpeľný park), bežiaci pás, steppre

 • posilňovacia veža, posilňovacia lavica (predkopávanie a zakopávanie), šikmá lavička, činky

 • rebriny, závesná hrazda, fit-lopty

 • šatne, sprchy, odborný rehabilitačný dozor

 

Thai Relax Center v Dudinciach:

Poskytuje:

 • tradičnú thajskú masáž Nuad Thai, thajskú masáž chodidiel Sook Dee, horúcu bylinnú masáž Rít Tee, aromatickú olejovú masáž Fann Dee, thajskú peelingovú masáž Roon Dee

 

TREBA VIDIEŤ

Rímske kúpele a dudinské travertíny

Všade, kde vyvieral minerálny prameň Dudiniec sa časom vytvorili travertínové kopy alebo terasy. Domáci aj návštevníci ich poznajú pod menom Dudinské travertíny. Najznámejším z nich je chránený prírodný útvar Rímske kúpele. V spojení s legendou, ktorá hovorí o pôvode miestneho liečivého prameňa, odkazuje na prítomnosť Rimanov na území dnešného Slovenska. Názvy dvoch travertínov (Očný a Hostečný) prezrádzajú, kvôli akým chorobám ich ľudia vyhľadávali. Hostec bol ľudový názov pre reumu, takže jej liečba má v tomto kúpeľnom meste dlhú tradíciu. O Tatárskom prameni sa traduje, že je nemým svedkom ukrutností páchaných týmito kočovnými bojovníkmi. Travertín s poetickým menom Šípková Ruženka má krajšiu a voňavejšiu minulosť  - v jeho okolí kedysi rástli ruže. Najväčším z travertínov je Kúpeľný prameň (travertínová kopa pred Kúpaliskom Dudinka). Iným superlatívom sa pýši najmladší útvar, ktorý skrášľuje breh rieky Štiavnice – Travertínová terasa.

 

Kúpeľný chodník zdravia

V snahe o rozšírenie voľnočasových aktivít sme v roku 2016 v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruch v Dudinciach v kúpeľnom parku osadili niekoľko cvičebných strojov. Tieto slúžia na jednoduché precvičovanie a pohyb všetkých častí tela. Prechádzka Kúpeľným chodníkom môže byť vhodným doplnkom kúpeľnej liečby a relaxu.

 

Altánok so slatinkou

V novembri roku 2015 sa vrtom S-6A podarilo zachytiť prírodnú minerálnu vodu slatinského typu. Hĺbka vrtu dosiahla 12,5 m a teplota vody je 11,5°C. Od liečivej minerálnej vody dudinského typu sa odlišuje absenciou rozpusteného sírovodíka. Vrt je pre verejnosť voľne prístupný a nachádza sa v priestoroch za futbalovým štadiónom.

 

Dudinská zvonička

Pôvodne evanjelická zvonica, postavená v roku 1871. Slúžila pri rozličných cirkevných udalostiach dudinským katolíkom i evanjelikom. Po odobratí zvonov počas II. sv. vojny budova stratila svoj pôvodný význam, avšak dodnes slúži ako turistická atrakcia - „šikmá veža“ - kvôli svojmu nevšednému nakloneniu. V súčasnosti je vychýlená o 51 cm.

video
Dudince - kúpele
Dudince - Hotel JANTAR***