Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Turčianske Teplice - LIEČEBNÝ POBYT KLASIK PRE DETI 2019, 8-dňový pobyt

ID: Turčianske Teplice-klasik pre deti

LIEČEBNÝ POBYT KLASIK PRE DETI 2019, 8-dňový pobyt

- 7x ubytovanie Aqua**+
- 7x stravovanie: plná penzia
- lekárske vyšetrenie, liečebný program
Termíny nástupov:
Check in: po 13.00 hod
Check out: do 10.00 hod.
od  238 / pobyt
Cena je na osobu / pobyt.
Dľžka pobytu min. 7 nocí.
Váš počet nocí. Prepočítať
Ubytovanie Hlavná sezóna

01.05.2019 - 30.09.2019
26.12.2019 - 06.01.2020

Mimo sezóna

07.01.2019 - 30.04.2019
01.10.2019 - 23.12.2019

1/1 1/2 1/1 1/2
Liečebný dom VEĽKÁ FATRA**** : 2-lôžková izba - 54 - 48
Liečebný dom VEĽKÁ FATRA**** : prístelka - 40 - 40
Liečebný dom AQUA** : 2-lôžková izba - 41 - 38
Liečebný dom AQUA** : prístelka - 34 - 34

* Cena za dieťa / pobyt. 1/1 - jednolôžková izba, 1/2 - dvojlôžková izba. V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok
* Dĺžka pobytu: min. 7 noci
*Termín nástupu: check in od 13.00 hod., check out do 10.00 hod

 

V CENE:

 • ubytovanie
 • plná penzia
 • vyšetrenie / konzultácia u lekára
 • individuálny liečebn program (21 liečebných procedúr na základe odporučenia lekára – termálne minerálne kúpele, vodoliečba, teploliečba, elektroliečba, masáže, liečba svetlom, laserom, skupinová a individuálna rehabilitácia a iné)

 

Grátis:

 • voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic počas prevádzkových hodín

 

NÁŠ TIP: LIEČEBNÝ POBYT KLASIK PRE DIEŤA je zameraný na liečbu ochorení podľa indikácii

 

Info:.

 • Na mieste sa platí kúpelný poplatok 0,05 € na osobu a noc (vrátane DPH) a dan z ubytovania 1 € na osobu a noc podla platného VZN mesta Turcianske Teplice.
 • Doplatok za apartmán je 50 € na izbu a noc (v LD Velká Fatra) k cene v 2- lôžkovej izbe. V prípade, že klient žiada ubytovanie jednej osoby na 2-lôžkovej izbe,
 • doplatok za neobsadené lôžko v LD Velká Fatra je 33 € na osobu a noc. V prípade špeciálnych požiadaviek (umiestnenie izieb vedla seba alebo na konkrétnom
  poschodí alebo orientácia izby na svetovú stranu) sa úctuje k cene pobytu doplatok 5 € na osobu a noc.
 • Jednorazový poplatok za každú zmenu pridelenej izby z podnetu klienta pri požiadavke uplatnenej na mieste je 50 € v LD Velká Fatra a 20 € v LD Aqua.
 • V prípade pobytov s polpenziou je možnost doplatit si plnú penziu ako súcast pobytu nasledovne: dospelá osoba +3 €/obed.
 • Vyšetrenia, medikamentózna liecba a liecebné procedúry nad rámec pobytu nie sú zahrnuté v cene pobytu a môžu byt dokúpené podla platného cenníka.

LIEČEBNÝ POBYT KLASIK PRE DETI 2019, 8-dňový pobyt

Turčianske Teplice - LIEČEBNÝ POBYT KLASIK PRE DETI 2019, 8-dňový pobyt
Turčianske Teplice
POBYTY


HISTÓRIA

Kráľ Žigmund Luxemburský sa v turčianskej minerálnej vode pred stáročiami kúpaval so zlatou korunou na hlave. Podľa legendy práve spojeniu zlata a turčianskej vody vďačí za vyliečenie lámky, aj za vysoký vek, ktorého sa dožil.

AJ MURÁNSKA VENUŠA VĎAČÍ PRAMEŇOM ZA SVOJU KRÁSU

V roku 1535 sa termálne kúpele stali vlastníctvom kráľovského mesta Kremnice, čo pretrvalo až do roku 1949. Význam kúpeľov postupne rástol, vyhľadávala ich šľachta nielen z Uhorska, ale aj z Poľska, Rakúska a Sedmohradska. K najvýznamnejším návštevníkom patrili kráľ a cisár Maximilián Habsburský a František II. Vešeléni. Dôkazom blahodarných účinkov na ženské pohlavie je krásna grófka Mária Sečianska. Pre jej nesmiernu krásu, ktorej muži nedokázali odolať, ju nikto nenazval inak ako Muránska Venuša.

 

STAVEBNÝ ROZVOJ KÚPEĽOV V 19. A 20. STOROČÍ

 • V roku 1885 vyrástla nová budova nazvaná Modrý kúpeľ a dvojposchodový liečebný dom Jána Kollára.

 • V roku 1926 bol postavený liečebný dom Malá Fatra, súčasný Royal Palace.

 • V 80-tych rokoch vznikajú liečebné domy Veľká Fatra a Aqua a kapacita kúpeľov sa zvýšila na 465 lôžok.

 

NOVODOBÝ ROZVOJ KÚPEĽOV

 • V rokoch 2005-2006 prebiehala rekonštrukcia pôvodnej časti liečebného domu Veľká Fatra***.

 • 23.2.2007 bola postavená 1. časť areálu SPA & AQUAPARK – SPA centrum.

 • 15.7.2007 jeho kráľovská výsosť arcivojvoda Michael von Habsburg-Lothringen slávnostne otvoril nový zábavno-relaxačný areál SPA & AQUAPARK.

 • V roku 2009 bolo dobudované nové krídlo liečebného domu Veľká Fatra****, ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších kúpeľných hostí.

 • V roku 2011 prebehla rekonštrukcia balneoterapie.

 • 2017 rekonštrukcia liečebného domu Royal Palace*****

 • 2017 rekonštrukcia Modrého kúpeľa

 

Turčianske Teplice kúpele so stáročnou históriou vyhľadávalo množstvo významných osobností, králi aj cisári. O turčianskej termálnej vode písali vedci i učenci. Dnes sú kúpele ideálnym miestom na relaxáciu, celkovú regeneráciu a liečbu. Z ponuky liečebných či relaxačných procedúr a terapií vyberú odborníci každému to najlepšie. K nerušenému pobytu prispejú aj pekne zariadené pohodlné izby, chutné zdravé jedlá, špeciálne diéty podľa odporúčania diétnych sestier a rady odborníkov na wellness. V kúpeľoch Turčianske Teplice sa nachádza nádherný kúpeľný park s množstvom vzácnych stromov, rastlín a vtákov poskytuje ideálne miesto na prechádzky a meditácie. Panenská príroda malebného Turca ponúka športové vyžitie v každom ročnom období.

Urobte niečo pre seba a svojich blízkych, dožičte si pobyt v kúpeľoch v srdci Európy! Vyberte si z našej širokej ponuky a my urobíme všetko pre vašu spokojnosť.

 

UNIKÁTNOSŤ TURČIANSKEJ TERMÁLNEJ LIEČIVEJ MINERÁLNEJ VODY

Naše liečivé pramene sú vyhlásené za liečivé termálne minerálne vody podľa zákona č. 538/2005 o prírodných liečivých vodách, prírodných liečebných kúpeľoch, kúpeľných miestach a prírodných minerálnych vodách. Termálna liečivá minerálna voda má dokázateľne širokospektrálne liečivé účinky (na ochorenia pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviaceho ústrojenstva, gynekologické, onkologické ochorenia, choroby z povolania) vďaka vysokému obsahu minerálnych látok (v 1 litri na úrovni až 1524 mg/l). Za liečivú vodu sa považuje minerálna voda s obsahom celkovo rozpustených tuhých látok presahujúcich množstvo 1 000 mg/l. Termálna liečivá minerálna voda sa používa k čiastočným i celkovým kúpeľom, ale aj k pitným kúram pri určitých druhoch ochorení.

 

Termálna liečivá minerálna voda napomáha zlepšeniu cirkulácie krvi a lymfy. Voda pôsobením tlaku pôsobí ako bandáž, čo uľahčuje cvičenie a pohyb vo vode. Dôležitým fyzikálnym účinkom termálnej liečivej minerálnej vody je reakcia organizmu, kedy sa primárne zvýši povrchová teplota tela, ako odpoveď na tento podnet. Do tejto reakcie sa sekundárne zapája nervový, kardiovaskulárny, dýchací a endokrinný systém, ale aj imunitný systém. Dôležitý je aj chemický účinok minerálnej vody, kedy vstupujú minerálne látky počas kúpeľa i po ňom do kože a z kože hlbšie. Takýto kúpeľ tiež znižuje krvný tlak, pôsobí na rozšírenie ciev, kúpeľ má celkový relaxačný a upokojujúci efekt. Teplota minerálneho kúpeľa je obyčajne 34°- 38°C (výnimočne do 40°C).

Bohato mineralizovaná (sírany, hydrouhličitany, vápnik, horčík, železo a ďalšie) turčianska termálna voda má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia.

 • Z urologického hľadiska pre obsah síranu vápenatého – CaSO4, ktorý znižuje pH moču, je veľmi vhodná pri fosfátových a karbonátových kameňoch a piesku v močových cestách.
 • Jej pitie je vhodné pri zápaloch prostaty, pretože obsahuje veľa vápnika a magnézia, ktoré pôsobia protizápalovo a protialergicky.
 • Pre vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru je minerálna voda z Turčianskych Teplíc veľmi vhodná aj na pitné kúry, ktoré pôsobia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov a črevných ťažkostiach.
 • Z hľadiska zažívacieho systému je vhodná pri zápaloch sliznice hrubého čreva, kde priaznivo pôsobí na sliznicu, ďalej pri ochoreniach žlčníka, kde zvyšuje tvorbu a vylučovanie žlče.
 • Je vhodným nápojom a zároveň liečivým prostriedkom pri hyperacidite aj pri zvýšenej tvorbe obsahu kyseliny žalúdočnej. Naopak nedoporučuje sa piť pri nedostatočnej žalúdočnej kyseliny

HLAVNÝ MINERÁLNY PRAMEŇ (TJ-20A)

Umiestnený v areáli kúpeľov, medzi Ľudovým a Červeným kúpeľom. V súčasnosti je to azda najvyužívanejší vrt v kúpeľoch Turčianske Teplice. Odvŕtaný bol v roku 1966 a zabudovaný v roku 1969. Pôvodná hĺbka bola 97 m. Jeho minerálna voda sa využíva na balneoterapeutické účely v liečebnom dome Veľká Fatra, v Smaragdovom kúpeli a taktiež na vodoliečbu a vaňové kúpele.

Výdatnosť – 7 l/s. Teplota vody – 47 °C

 

ROYAL BATH

Povôdne nazývaný Modrý kúpeľ. Royal Bath je absolútnou raritou slovenského kúpeľníctva so stále aktívnou piscinou.

Prameň sa nachádza v areáli kúpeľov. Predstavuje piscinu s roštovým dnom. Využíva sa na kúpanie. Počas prevádzky sa bazén denne v popoludňajších hodinách vypúšťa a napúšťa. Po napustení odteká prelivom.

Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.

Výdatnosť – 0,74 l/s. Teplota vody – 38oC.

V súčasnosti je po rekonštrukcii, ponúka vysoký nadštandard a je súčasťou Royal Palace *****.

 

ČERVENÝ KÚPEĽ

 • sedací kľudový kúpeľ
 • priamo na piscine s roštovým dnom

Prameň sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK. V tomto kúpeli sa využíva 100%-ná termálna liečivá minerálna  voda.

Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.

Výdatnosť – 4 l/s. Teplota vody – 38 °C.

Prameň sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK.

ĽUDOVÝ KÚPEĽ

 • liečebno-rehabilitačný kúpeľ
 • priamo na prirodzených výveroch – prameňoch, t. j. voda vyviera priamo pod dnom bazéna (pisciny).

Voda ktorá sa nachádza v bazéne je 100%-ná termálna liečivá minerálna liečivá. V balneoterapii sa minerálna voda využíva na kúpanie.

Denné kolísanie hladiny dosahuje 1,2 m.

Výdatnosť – 4 l/s. Teplota vody – 33 °C.

Prameň sa nachádza v budove SPA & AQUAPARK.

 

PITNÝ PRAMEŇ KOLLÁR

Nachádza sa v areáli kúpeľov a pôvodne bol odvŕtaný v roku 1959 do hĺbky 34 m. V roku 1984 bol upravený do dnešnej podoby. Nad povrch vyúsťuje cez antikorový výstroj o priemere 133 mm, priame okolie je upravené mramorom. Využíva sa na pitné účely cez pitnú vázu. Teplota vody sa pohybuje od 43 – 45,2 °C. Výdatnosť – 0,033 l/s.

PITNÝ PRAMEŇ ŽIVENA

Prameň sa nachádza pred vstupom do kúpeľného areálu, pred liečebným domom Veľká Fatra. Zabudovaný je do kovových trubiek a minerálna voda vyteká zo štyroch vývodov do kamennej pitnej vázy. Na spodnej strane trubiek a váze vytvára žltobiele usadeniny. Vrt bol odvŕtaný v roku 1965 do hĺbky 62 m. Termálna voda bola narazená v hĺbke 52 m a aj na výtoku má ešte teplotu okolo 40 °C. Využíva sa na pitné účely. Je číra, teplá, má chuť sírnej kyselky. Výdatnosť – 0,033 l/s.

BIELY KÚPEĽ

Pôvodná piscina z roku 1966. Prameň pod označením Biely kúpeľ sa v súčasnosti nevyužíva a pripravuje sa na rekonštrukciu. V budúcnosti bude súčasťou wellness sveta v Spa&Aquaparku.

 

Kúpele Turčianske Teplice ponúkajú:

 • liečebné pobyty - formou kúpeľnej liečby pre všetkých, ktorí trpia chorobami obličiek, močových ciest a ochoreniami pohybového ústrojenstva

 • rehabilitačno-liečebné pobyty - zamerané na oddych, relaxáciu a regeneráciu fyzických a duševných síl

 • rehabilitačno-dovolenkové pobyty ako idálna forma na rodinnú dovolenku

 • rekondičné pobyty pre vybraný okruh zamestnancov na regeneráciu síl pod odborným dohľadom lekára a zdravotného personálu

 • rozmanité programové pobyty na podporu harmónie tela i ducha

 • pobyty na usporadúvanie porád, školení a seminárov s možnosťou využita všetkých ostatných služieb (liečebé procedúry, knižnica, prenájom bazéna atď...)

 

 

KULTÚRA A ŠPORT

 • informatívna prechádzka kúpeľným parkom

 • pohybové aktivity (joga, zumba, kurzy orientálnych a country tancov)

 • tvorivé dielne

 • prednášky na zaujímavé témy

 • tanečné zábavy

 • kultúrne a fakultatívne výlety

 • športové „živé“ prenosy

 • a ďalšie

 

DETSKÝ KÚTIK

Detský kútik nájdete na prízemí liečebného domu Veľká Fatra superior, č. miestnosti 1005. Záväznú požiadavku na využitie služieb detského kútika je potrebné potvrdiť písomnou prihláškou na recepcii LD Veľká Fatra v deň nástupu na pobyt alebo v priebehu pobytu. Služby detského kútika je možné využiť počas prevádzkových hodín, a to najskôr nasledujúci deň po odovzdaní záväznej prihlášky na recepcii LD Veľká Fatra. Detský kútik je bezplatný a určený pre deti od 3 rokov a deti, ktoré si nevyžadujú osobitnú opatrovateľskú starostlivosť.

Prevádzkové hodiny DETSKÉHO KÚTIKA

Pondelok – Nedeľa:

 • 09:00 – 11:00

 • 14:00 – 17:00

 • Celoročné kultúrne aktivity:

 • vystúpenia speváckych zborov

 • dychovky a folklórne skupiny

 • cigánska hudba

 • country kapely

 • koncerty klasickej, jazzovej a rockovej hudby

 

KULTÚRA V REGIÓNE

 • Zámocké hry zvolenské (jún)

 • Kremnické gagy – festival humoru a satiry (august)

 • Hudba pod diamantovou klenbou – festival vážnej hudby pod vedením Petra Michalicu (jún, júl)

 • Dotyky a spojenia – celoslovenský festival divadiel, ktorý už tradične premení centrum Martina na jedno veľké pódium (jún, júl)

 

ŠPORTOVÉ AKTIVITY

CELOROČNE

 • SPA & AQUAPARK – v prevádzke celoročne

 • Turistika – viac o výletoch nájdete tu

 • FITNESS CENTRUM (v liečebnom dome Veľká Fatra***)

 • Stolný tenis (v liečebnom dome Malá Fatra*)

 • Biliard (v herni reštaurácie Maximilián, liečebný dom Veľká Fatra***)

 

LETNÁ SEZÓNA

 • Umelý tenisový kurt pri supermarkete Billa (cca 300 m od liečebného domu Veľká Fatra***)

 • Basketbalové, minifutbalové ihrisko a bežecká dráha pri ZŠ v Turčianskych Tepliciach (ul. Školská)

 • Nordic walking a bežecké trate v kúpeľnom parku a lesoparku Bôr

 • Lyžovanie na tráve a JAZDA na koni stredisko Kašová JASENSKÁ DOLINA v pohorí Veľkej Fatry (24 km)

 • Jazda na koňoch (ranch Amadeus, Valentová, cca 12 km od liečebného domu Veľká Fatra***)

 • Cyklotrasy rôznej náročnosti v regióne Turca.

video
Turiec
Turcianske Teplice Kupele
Turcianske Teplice Aquapark
Turčianske Teplice - LIEČEBNÝ POBYT KLASIK PRE DETI 2019, 8-dňový pobyt