Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Kováčová - LIEČEBNÝ POBYT KOVÁČOVÁ 2019, 8 a viacdňový pobyt

ID: Kúpele Kováčová-liečebný

LIEČEBNÝ POBYT KOVÁČOVÁ 2019, 8 a viacdňový pobyt

- 7x ubytovanie v LD DETVAN
- plná penzia
- kúpeľná lekárska starostlivosť
od  308 / pobyt
Cena je na osobu / pobyt.
Dľžka pobytu min. 7 nocí.
Váš počet nocí. Prepočítať
Ubytovanie Termín pobytu

01.01.2019 - 31.12.2019

1/1 1/2
Liečebný dom DETVAN*** : S+WC vlastné 53 -
Liečebný dom DETVAN*** : S+WC spoločné s 1/2 49 -
Liečebný dom DETVAN*** : S+WC vlastné - 48
Liečebný dom DETVAN*** : S+WC spoločné s 1/1 - 44
Liečebný dom DETVAN*** : S+WC spoločné s 1/2 - 44

* Cena za osobu / pobyt. 1/1 - jednolôžková izba, 1/2 - dvojlôžková izba. V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok
* Dĺžka pobytu: min. 7 nocí

* Termín nástupu: check in od 14.00 hod., check out do 10.00 hod.

 

V CENE:

 • Ubytovanie na zrekonštruovaných izbách s chladničkou (bez výťahu!).
 • Plná penzia.
 • Kúpeľná lekárska starostlivosť so základnými vyšetreniami a 3 liečebnými procedúrami denne.
 • Hypertermálna voda (O pobyte je vhodné informovať svojho všeobecného lekára a žiadať vyjadrenie k hypertermálnym procedúram. Všetky lieky a injekcie, ktoré klient užíva, je potrebné priniesť so sebou na celú dobu pobytu. Prípadne priniesť aj chorobopis.)

 

BONUSY:

 • Možnosť 1x denne bezplatne navštíviť 250m vzdialený Holidaypark Kováčová.
 • Počas pobytu možnosť parkovania priamo pri Kúpeľnom dome zadarmo!
 • Zadarmo je aj pripojenie na internet (systém WiFi pre notebooky) a požičiavanie spoločenských hier ako aj bicyklov, stolný tenis, stolný futbal a šípky ako aj využívanie posilňovne. Fínska sauna s 50% zľavou!
 • ZAUJÍMAVOSŤ: procedúra NORDIC WALKING!

 

NÁŠ TIP: LIEČEBNÝ POBYT KOVÁČOVÁ je skvelý oddych za výhodnú cenu.

 

Info:

 • Dĺžka pobytov (dohoda možná): 8 dní/7nocí, 15 dní/14 nocí, resp. 22 dní/21 nocí.
 • Nástupné dni (dohoda možná): UTOROK, STREDA, ŠTVRTOK.
 • Pobyt začína vždy obedom a končí raňajkami.

LIEČEBNÝ POBYT KOVÁČOVÁ 2019, 8 a viacdňový pobyt

Kováčová - LIEČEBNÝ POBYT KOVÁČOVÁ 2019, 8 a viacdňový pobyt
Kováčová
POBYTY


HISTÓRIA

Termálna voda a jej liečebné využitie vstúpili do dejín Kováčovej koncom 19. storočia. Vznik kúpeľov v obci je v priamom spojení s továrňou na výrobu plechu a železa Union vo Zvolene. Firma potrebovala pri spracovaní železnej rudy a valcovaní plechu veľa uhlia a preto začala uskutočňovať prieskumné vrty v blízkom okolí. Pri jednom z vrtov, realizovanom v roku 1898 a hlbokom 405 metrov, narazili prieskumníci na horúci prameň s teplotou vody 45 °C. Po objavení teplého prameňa sa do malého termálneho jazierka chodievali kúpať miestni obyvatelia a ľudia z blízkeho okolia. Na to, aby kúpele Kováčová dosiahli úroveň iných slovenských kúpeľov, potrebovali rozsiahle investície. O ďalších perspektívach kúpeľného miesta, a teda aj rozvoja obce, rozhodol až výsledok rozsiahleho hydrogeologického prieskumu, počas ktorého sa v roku 1964 podarilo vo vzdialenosti asi 30 metrov na severozápad od kúpeľného domu zachytiť prameň K1 z hĺbky 502 m, horúci 48,5 °C, výdatnosti 50 l / s. Tento zhavaroval v roku 1982. V roku 1983 bol vybudovaný terajší zdroj – vrt K2, ktorým sa v hĺbke 536 m zachytila minerálna voda rovnakej teploty i zloženia. Má síranovo-hydrouhličitanovú, vápenato-horečnatú, termálnu, hypotonickú minerálnu vodu. Po ochladení na 39 °C sa prameňom napĺňa kúpeľný bazén a vane.

 

KÚPEĽNÍCTVO

V kúpeľoch sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby. Všetky liečebné procedúry sú poskytované špecializovanými zdravotníckymi pracovníkmi. Prameň s kapacitou 50 l / s patrí medzi najvýdatnejšie na Slovensku a zásobuje všetky tunajšie kúpeľné i rekreačné zariadenia. Liečiť sa možno po celý rok. Základom kúpeľnej liečby sú bazénové a vaňové kúpele, doplnené termálnymi zábalmi, klasickou, podvodnou i reflexnou masážou a komplexnou fyzikálno-rehabilitačnou terapiou. Neodmysliteľný je rehabilitačný telocvik a doplnkom liečby je medikamentózna liečba. Liečba v kúpeľoch Kováčová má buď ambulantný alebo ústavný charakter, kedy sú pacienti ubytovaní v liečebnom dome Detvan, ktorý slúži pre liečbu dospelých pacientov. Má kapacitu 40 lôžok a ústavným pacientom ponúka možnosť celodenného stravovania. Kúpeľní hostia sú ubytovaní v 1- a 2-?lôžkových izbách so samostatnou kúpeľňou a WC, vybavených rádiom, telefónom a TV prijímačom.

 

INDIKÁCIE

CHOROBY POHYBOVÉHO ÚSTROJENSTVA:

– stavy po úrazoch alebo operáciách pohybového ústrojenstva vrátane operácií Medzistavcovej platničky a operácií s použitím kĺbovej náhrady,
– nezápalové ochorenie kĺbov a chrbtice,
– mimokĺbové formy reumatizmu šliach a svalov,
– stavy po infekčných artritídach,
– postupujúci zápal kĺbov a postupujúce tuhnutie chrbtice (Bechterevova choroba – I. a II. štádium).

CHOROBY NERVOVÉHO PÔVODU:

– koreńové syndrómy podmienené chorobami chrbtice,
– bolestivé afekcie periférnych nervov po dozrení akútneho štádia.

CHOROBY TRÁVIACEHO ÚSTROJENSTVA:

– žalúdočné dyspepsie a benígne ochorenia pažeráka,
– vredová choroba žalúdka a dvanástorníka,
– chronické ochorenie žlčníka, stavy po operácii žlčníka a žlčových ciest,
– oslabenie celkového zdravotného stavu.

CHOROBY LÁTKOVEJ VÝMENY A ŽLIAZ S VNÚTORNOU SEKRÉCIOU:

– diabetes mellitus s komplikáciami,
– obezita s poruchami metabolizmu,
– dna.

CHOROBY OBLIČIEK A MOČOVÝCH CIEST:

– netuberkulózne zdĺhavé zápaly močových ciest,
– zdĺhavá pyelonefritída v solitárnej obličke,
– stavy po operáciách obličiek a močových ciest,
– stavy po operáciách prostaty,
– stavy po prekonaných zápaloch prostaty a chronická prostatitída.

ŽENSKÉ CHOROBY:

– primárna a sekundárna sterilita,
– stavy po operáciách vnútorných rodidiel,
– klimakterický syndróm.

Kúpeľná liečba je doporučená aj pre oddych, regeneráciu a relax.

 

VOĽNÝ ČAS

Poloha kúpeľov mimo mestkého ruchu a atmosféra kúpeľneho parku zaručujú optimálne podmienky na liečenie a podstatnou formou prispievajú k telesnej a duševnej relaxácii. Do okolia je možné podnikať turistické vychádzky, výlety bicyklami, jazdiť na koňoch, či športovo rybárčiť. Na výber máte tiež množstvo koncertov, výstav, tanečných zábav, autobusových výletov do okolia.
Aktuálne foto najdete v galerii.

ŠPORT A RELAX

Kováčová je vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí. Vodné športy, plávanie, tenis, jazdectvo, turistika, cykloturistika – to je len časť ponuky, ktorú tu nájdete.

TERMÁLNE KÚPALISKO KOVÁČOVÁ

V lete toto známe kúpalisko ponúka dokonalý oddych vo viacerých bazénoch. Voda v bazénoch je načerpávaná z rovnakého liečivého vrtu, akým sú obslúžené okolité kúpeľné zariadenia. V areáli kúpaliska nájdete tenisové dvorce, ihrisko na plážový volejbal, streetball i minigolf. Hostia ubytovaní v kúpeľoch majú vstup na termálne kúpalisko počas víkendov ZDARMA.

RYBOLOV

Kováčovský rybník, ktorý sa nachádza priamo v kúpeľnom areáli, dáva možnosti športového vyžitia a relaxu v tichu tunajšej prírody. Turistický rybársky lístok je možné si zaobstarať na obecnom úrade Kováčová.

CYKLOTURISTIKA

Poloha Kováčovej je vďaka rozmanitosti svojho povrchu ideálnym miestom pre cykloturistiku. V celej lokalite je veľké množstvo dobre značených trás či už pre cestné alebo horské bicykle. Zo sedla svojho bicykla si vychutnáte krásy okolitej prírody naozaj aktívne.

TURISTIKA

Obľúbenou aktivitou regiónu je pešia turistika. Prekrásne romantické okolie kúpeľov priam láka podnikať krátke vychádzky a výlety za poznaním nádherného kraja, ktorý razom očarí každého návštevníka. Kúpeľní hostia s obľubou navštevujú historické banské mestá Kremnicu a Banskú Štiavnicu. K vyhľadávaným cieľom v okolí Kováčovej možno zaradiť aj nasledovné lokality:
• Pustý Hrad
• Borová Hora
• Harmanec
• Hronsek
• Zvolen

VYHLIADKOVÉ LETY

• Očová – športový Aeroclub, aerotaxi, letecké dni
• Sliač – medzinárodné letisko Tri duby, charterové lety, aerotaxi

LYŽOVANIE

Okolité lyžiarske strediská Donovaly, Skalka pri Kremnici, Jasenská dolina, Sielnica, Králiky ponúkajú široké možnosti športového vyžitia či už na zjazdovke alebo v bežkárskej bielej stope. Nepochybne vzrušujúco zapôsobia preteky psích záprahov, diskotéky na snehu, večerné lyžovanie pri umelom osvetlení, paragliding, lety v tandeme i množstvo ďalších prekvapení.

TENIS

Priamo v areáli termálneho kúpaliska nájdete betónové tenisové dvorce. V neďalekom Zvolene sa nachádza všešportový letný štadión, tenisová škola, v ktorej je možné zabezpečiť profesionálneho trénera či sparingpartnera, prípadne si objednať lekcie teniso vej školy pre začiatočníkov.

GOLF

V lokalite “Tri duby”, v tesnej blízkosti letiska Sliač, sa po oboch stranách rieky Hron nachádza Golf & Country Club HRON. Klub ponúka potrebnú infraštruktúru, cvičnú lúku (driving range) s prekrytým odpaliskom vrátane cvičného jamkoviska, (chipping and putting green) a klubový dom.

video
Kováčová - kúpele
Kováčová - LIEČEBNÝ POBYT KOVÁČOVÁ 2019, 8 a viacdňový pobyt