Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Rajecké Teplice - POBYT HERKULES, 3 dňový pobyt

ID: Rajecké-Skalka-3

POBYT HERKULES, 3 dňový pobyt

- 2x ubytovanie v hoteli Skalka***
- stravovanie: polpenzia
- 2 procedúry, wellness
od  99 / pobyt
Cena je na osobu / pobyt.
Dľžka pobytu min. 2 nocí.
Váš počet nocí. Prepočítať
Ubytovanie Termín pobytu

08.01.2018 - 21.12.2018

1/1 1/2
Hotel SKALKA*** 53 49

* Cena za osobu / pobyt. 1/1 - jednolôžková izba, 1/2 - dvojlôžková izba. V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok
* Dĺžka pobytu: 2 noci

* Termín nástupu: check in od 14.00 hod., check out do 10.00 hod.


V CENE POBYTU JE ZAHRNUTÉ:

 • 2x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe obsadenej dvoma osobami
 • 2x polpenzia (raňajky sú podávané formou bufetových stolov - pri počte 15 a viac osôb, pri menšom počte ako 15 osôb , sú raňajky podávané kontinentálne, večera je formou výberu z 3-4 jedál)
 • 1x vstup do wellness centra (2 whirpool, fínska a arabská sauna)
 • 2 procedúry (nefritová a klasická masáž)

GRÁTIS: zapožičanie palíc NV, petangue

BONUSY:

 • pre držiteľov Activity karty zľava až do výšky 30 % na všetky wellness procedúry hotela Skalka
 • pre držiteľov Activity karty zľava až do výšky 30 % na vstupy na všetky športoviská hotela Skalka a zapožičanie športového náradia
 • pri zakúpení ktorejkoľvek 1 procedúry alebo 1 vstupu na športoviská v cenníkovej cene si môže klient Herkules agency s.r.o. o vydanie karty požiadať
 • zvýhodnené vstupy do vonkajších bazénov KD Aphrodite Rajecké Teplice


NÁŠ TIP: pobyt HERKULES je skvelou voľbou pre Váš oddych a relax


Info:

 • daň mestu 0,90 € nie je zahrnutá v cene balíka
 • doplatok za obed +9 € / osoba / noc (obedové menu, prípadne výber z a la cart lístka)
 • príplatok za apartmán +20 € / apartmán / noc
 • prístelka -8 € / osoba / noc
 • klimatizácia +6 € / izba / noc

POBYT HERKULES, 3 dňový pobyt

Rajecké Teplice
POBYTY


Prírodné liečivé zdroje sú prirodzene sa vyskytujúce liečivé vody, peloidy, plyny alebo klimatické podmienky, ktoré majú vlastnosti vhodné na využitie v liečbe a prevencii. Terapia prírodnými liečivými zdrojmi sa nazýva balneoterapia. Prírodné liečivé zdroje v SPA  Aphrodite  tvoria základ kúpeľnej liečby. Ich nevídaná rozmanitosť a škála sústredená na jednom mieste dáva predpoklad ich komplexného pôsobenia na organizmus s dosahovaním ozdravných účinkov, navráteniu zdravia a harmónie.

 

Prírodné liečivé zdroje spĺňajú tieto podmienky:

 • vzhľadom na svoje chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti majú vedecky preukázané a pre ľudské zdravie prospešné účinky,

 • ich možno použiť na liečebné účely v prirodzenom stave alebo po takej úprave, ktorá nenaruší ich liečivé účinky,

 • je ich a plikácia pôsobí priaznivo na ľudský organizmus,

 • sú hygienicky neškodné

 

Prírodná liečivá voda:

Termálna rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky rajeckej vody už v 14. storočí. Dnes ich môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Vhodná je aj na pitné kúry.

 

Pitné kúry:

Jedinečný prameň s menom bohyne krásy a mladosti Afrodité. Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice využívajú túto stredne mineralizovanú vodu na pitné kúry, ktorých tradícia tu historicky siaha do 19. storočia.   Voda je alkalická /s ph 7,44/, príjemnej chuti, bez zápachu. Vďaka svojmu ideálnemu zloženiu vápnika a horčíka v pomere 2:1 a veľmi nízkemu obsahu sodíka je vhodná na pravidelný pitný režim pre celú rodinu. Voda sa   prirodzene filtruje cez horniny dolomitických vápencov, ktoré ju obohacujú o minerály.

Pitné kúry - 1,5 l vody odporúčaná denná dávka - NALAČNO ráno, na obed a večer pred jedlom.

História: Liečebná procedúra Pitná kúra historicky existovala v kúpeľoch Rajecké Teplice už v 19-tom storočí. V publikácii z roku 1895 sú uvedené lekárske správy „o dosahovaní prekvapujúcich výsledkov pitných kúr pri chronických ochoreniach obličiek a žalúdočných ťažkostiach."

 

Bahenné zábaly:

Unikátna procedúra pre liečbu pohybového aparátu. Horské bio bahno pochádza z chránených oblastí panenskej slovenskej prírody a k terapii sa pripravuje v zmesi s prírodnou liečivou vodou z kúpeľných prameňov v podobe lokálneho alebo celkového zábalu.  Hlavné účinky terapie:

 • uvoľnenie svalového napätia

 • zlepšenie prekrvenia a výživy chrupavky, svalov a šliach

 • analgetický a výrazný protizápalový účinok v mieste aplikácie

 • hydratácia kože

 

 

Klimatické podmienky vhodné na liečenie:

Rajecká dolina sa nachádza mimo frekventovaných dopravných ťahov, je bohatá na flóru a nachádza sa v nej aj niekoľko menších chránených území a biocentier so vzácnym rastlinstvom. Podnebie teplickej kotliny je mierne, sedatívne, nevyskytujú sa letné horúčavy, je tu však dostatok slnečného svitu a prevláda bezvetrie. Veľmi cenné je mimoriadne čisté ovzdušie s minimálnym množstvom exhalátov a s minimálnou prašnosťou, dôkazom čoho sú zdravé lesné porasty v okolí kúpeľov. Prírodné podmienky a vzduch tak tiež napomáhajú hlavne pri liečbe dýchacích ciest a chorôb s tým súvisiacich. Klíma priaznivo vplýva aj na regeneráciu zdravých ľudí, Kúpele Rajecké Teplice sú preto ideálnym miestom aj na ozdravovacie a rekondičné pobyty.

video
Afrodita Rajecke Teplice
Rajecke Teplice
Rajecké Teplice - POBYT HERKULES, 3 dňový pobyt