Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Dudince - POBYT RODINA 2019, 3 - 5-dňový pobyt

ID: Dudince-Flóra, pobyt rodina

POBYT RODINA 2019, 3 - 5-dňový pobyt

- 2x ubytovanie Flóra
- stravovanie: plná penzia / polpenzia
- vírivka, detský kútik, trampolína
Termíny nástupov:
Check in: od 14.00 hod.
Check out: do 10.00 hod.
od  230 / pobyt
Ubytovanie Termín pobytu

03.01.2019 - 16.12.2019

1/1 1/2
Hotel FLÓRA*** : 2 noci / rodina - 230
Hotel FLÓRA*** : 3 noci / rodina - 340
Hotel FLÓRA*** : 4 noci / rodina - 450

* Cena za rodinu / pobyt. Max 2 dospelé osoby a 2 deti do 12 rokov. 1/2+2 (2-lôžková izba s 2 prístelkami), 1/2+1 (2-lôžková izba s 1 prístelkou). V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok
* Dĺžka pobytu: 3 - 5 dní

 

V CENE:

 • ubytovanie: Flóra
 • 2 noci: plná penzia, 1x polpenzia, 1x vírivka pre rodinu alebo 1x sauna, trampolína, detský kútik
 • 3 noci: plná penzia, 1x polpenzia, 1x vírivka, 1x sauna, tenisový kurt, stolný tenis, trampolína, detský kútik
 • 4 noci: plná penzia a 1x polpenzia, 1x klasická masáž pre rodičov (20 min.), 1x vírivka, 1x sauna, tenisový kurt, stolný tenis, trampolína, detský kútik

 

NÁŠ TIP: pobyt RODINA je skvelým výberom pre strávenie spoločných chvíľ s Vašimi najbližšími

 

Info:

 • 2x dospelí + max. 2 deti do 12r.
 • deti od 12 do 15 rokov - doplatok za stravu 6,- € / deň
 • ďalšie dieťa  - doplatok podľa cenníka (prístelok, strava)
 • parkovanie 2,50 € / deň
 • kúpeľný poplatok 1,- € / deň

POBYT RODINA 2019, 3 - 5-dňový pobyt

Dudince
POBYTY


História

Dudince sú významnou archeologickou lokalitou, kde rôzne nálezy od neolitu, cez mladšiu dobu kamennú, slovanské a veľkomoravské obdobie z 9. až 11. storočia svedčia o ich trvalom a historickom osídlení. Nálezy kostí mamuta, pratura, nosorožca, soba a zubra svedčia o tom, že tunajšie pramene vyhľadávala už pleistocénna zverina. Kostrové hroby svedčia o obývaní miesta človeka už v rokoch 4000 až 5000 pred n.l. Dudince sa často spomínajú aj v súvislosti s tzv. rímskými kúpeľami, ktorých názov sa odvodzuje od nálezov rímskej keramiky a mincí z obdobia cisára NERA a cisára ANTÓNIA PIA v okolí Dudiniec. Obec je písomne doložená rokom 1284 a zachovali sa aj údaje z roku 1301, v ktorých už opisujú využitie minerálnych vôd aj na hospodárske účely..Za najstaršiu zmienku o prameňoch využívaných na kúpeľné účely možno považovať ich opis v diele G. Wernhera Správa o podivuhodných vodách Uhorska z roku 1549. P. Kitaibel vykonal analýzy 9 prameňov, D. Wachtel 2 prameňov a na lúke medzi Dudincami a Merovcami ďalších 7 prameňov. Od neho vieme, že vody využívalo len okolité obyvateľstvo na liečenie očných, kožných a reumatických chorôb, ale bez lekárského dozoru. Napriek známym vlastnostiam dudinských vôd rozvoj kúpeľov v 19. storočí nenastal. Šlachtická rodina Koháryovcov tu v tomto storočí postavila prvé malé jednoduché budovy a bazén. Kúpele mali len lokálny význam a liečenie malo sezónny ambulantný charakter. Dudinská minerálna voda sa začala používať aj na pitné kúry ako stolová voda na vínne streky. Po roku 1918 si kúpele prenajal Unterberger, ktorý dal vybudovať areál kúpaliska pre verejnosť. Vtedy navŕtali aj studňu do hĺbky asi 60 m a po jej vyvŕtaní zanilki vyššie položené pramene. Rozvoj Dudiniec ako komplexného kúpeľného miesta sa začal až po roku 1950, keď v roku 1951 postavili prvý kúpeľný dom s vaňovými oddeleniami. V roku 1960 sa Dudince zlúčili s Merovcami, začalo sa s výstavbou kúpeľných domov a v roku 1983 dostali štatút kúpeľného mesta. Prírodné liečebné kúpele pozostávajú z dvoch komplexných balneologických centier - z liečebných domov Rubín a Smaragd so spoločnou balneoterapiou Krištáľ, ktoré vznikli v rokoch 1970 a 1978.V roku 1998 rekonštruovali kúpeľný penzión Achát. Odvtedy každý novovybudovaný liečebný dom dostáva pomenovanie podľa vzácného minerálu. Okolo je založený rozsiahly park, verejné kúpalisko a vybudovaný nový rekreačno-rehabilitačný bazén pri liečebnom dome Rubín.

 

Prečo relaxovať v Dudinciach?

Dávno už neplatí, že kúpele navštevujú iba ľudia, ktorí trpia nejakým ochorením a potrebujú liečbu. V posledných rokoch kúpele vyhľadávajú aj mladšie ročníky. Stúpa dopyt po prevencii a wellness službách, najmä zo strany ľudí v produktívnom veku. Dobrá správa je, že Dudince myslia na všetkých. Ich hlavným zameraním naďalej zostáva liečba ochorení pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému, no na svoje si prídu aj tí, ktorí trpia syndrómom vyhorenia a stresom.

 

Ak hľadáte oddych a chcete preventívne niečo spraviť pre svoje zdravie - v Dudinciach ste na tom správnom mieste. Aj krátkodobá zmena vzduchu a prostredia môže fungovať ako reset a zdroj energie do všedných dní.

 

Dudinská minerálna

Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete. Naša "prdľavka" - ako ju zvyčajne domáci Dudinčania nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia nájdete v Európe už len vo Vichy (Francúzsko).

 • Ochorenia pohybového aparátu

 • Kardiovaskulatórne ochorenia

 • Neurologické ochorenia

 • Choroby profesionálneho preťaženia

 • Prevencia proti týmto ochoreniam

 

Dudinská voda dokáže liečiť široké spektrum ochorení, lebo...

prítomný oxid uhličitý a sírovodík sa pri prenikaní do tela navzájom podporujú. Oxid uhličitý výrazne zvyšuje prekrvenie kože, čo má vplyv na hemodynamiku (teda vplyv na tlak krvi a jej prúdenie cievami) a na zníženie periférnej cievnej rezistencie. Tým dochádza k poklesu systolického i diastolického krvného tlaku. Dochádza tiež k poklesu srdcovej frekvencie, zlepšeniu ekonomiky práce srdca a zlepšeniu reologických vlastností krvi a krvnej plazmy (t. j. zvýšená flexibilita červených krviniek a zníženie nahromadenia krvných doštičiek). Resorbovaná síra zo sírovodíka a hydrosulfidu obsiahnutých v minerálnej vode, sa zachytáva v spojivovom tkanive tým viac, čím viac je tkanivo poškodené. Okrem toho sírne vody zvyšujú rozšírenie kapilár a arterií. Zvyšujú hladinu vazoaktívnych látok, pôsobia na periférne sympatikové nervové zakončenia. Znižujú pocit bolestivosti a na hemodynamiku pôsobia podobne ako oxid uhličitý. A práve toto vzájomné synergické pôsobenie oxidu uhličitého a sírovodíka sa využíva pri liečbe pacientov s polymorbiditou (kombinácia ochorení kardiovaskulárneho aparátu s ochoreniami pohybového aparátu a nervovej sústavy). Pri jednom liečebnom pobyte sa práve preto Kúpele Dudince zameriavajú na liečbu napr. ischemickej choroby srdca, stavu po infarktoch srdcového svalu, vysokého krvného tlaku, ale aj na liečbu degeneratívnych resp. zápalových ochorení pohybového aparátu a neurologických chorôb. Spoločnosť Kúpele Dudince, a.s. má povolenie prevádzkovať prírodné liečebné kúpele na základe rozhodnutia Štátnej kúpeľnej komisie Ministerstva zdravotníctva SR podľa ustanovení § 41 ods.1 a § 42 písm. b) zákona č. 538/2005 Z. z. o prírodných liečivých vodách, prírodných liečebných kúpeľoch, kúpeľných miestach a prírodných minerálnych vodách. Kúpele Dudince, a.s. poskytujú kúpeľnú zdravotnú starostlivosť len osobám starším ako 18 rokov. Liečebné pobyty uvedené na webovej stránke je možné objednať iba pre osoby staršie ako 18 rokov.

 

Voľný čas v Kúpeľoch Dudince

Okrem procedúr si v Kúpeľoch Dudince môžete vychutnať chvíle pohody aj vo wellness, či aktívnym pohybom vo fitness. Veľké nákupné centrá v Dudinciach nenájdete. Zato môžete vo voľných chvíľach objavovať najbližšie okolie kúpeľného mestečka - útulné vínne pivničky, pamiatkové rezervácie, historické mestá, turistické chodníčky...

 

Vitálny svet WELLNEA

Wellness centrum v liečebnom dome Rubín slúži kúpeľným hosťom už 10 rokov. Na jeho pomenovaní sa podieľali zamestnanci kúpeľov formou súťaže o najlepší názov. Vyhral návrh, ktorý najviac vystihol účel a atmosféru novootvorenej prevádzky – Vitálny svet Wellnea. Potrebnú energiu a vitalitu dodá aj vám... 

Vo vírivom bazéne prebieha v doobedňajších hodinách liečebná procedúra hydrokineziterapia (vodná gymnastika). Poobede a večer je bazén k dispozícii na relaxačné plávanie. Vodné trysky a protiprúd vás navyše dokonale vymasírujú. Relax ako ušitý pre vás. Spravte vo welness niečo pre svoje zdravie a kondíciu. Využite 2 suché a 2 parné sauny.  Alebo si vyberte zo širokej ponuky relaxačných masáží. Aj keď nie ste práve ubytovaní v liečebných domoch, masáže vo wellness sú dostupné všetkým. Rezervujte si termín vopred. Počas víkendov (od októbra do apríla)  je pre verejnosť ako i hotelových hostí k dispozícii aj minerálny bazén s dudinskou liečivou vodou, počas letnej sezóny je otvorené Kúpalisko Dudinka (rekreačný, detský bazén, bazén s vodnými atrakciami a bazén s minerálnou vodou).

 

Čo nájdete vo Vitálnom svete Wellnea?

 • suché sauny

 • parné sauny

 • whirlpool

 • tepidárium

 • masáže - široká ponuka relaxačných masáží - možnosť extra zakúpenia

 • relaxačná DUO vaňa pre dvojicu

 • solárium

 • oddychová zóna

 • relaxačný vírivý bazén (s ohrievanou vodou - cca 32°C)

 • občerstvenie

 

Sport centrum Kúpele Dudince

Aktívny oddych pre vás a vašich priateľov. Bowling a squash zariadenie v Dudinciach je otvorené aj pre verejnosť. Príjemné prostredie s barom - ideálne prepojenie zábavy s pohybom.

 

Športové možnosti v Kúpeľoch Dudince

 • squash a bowling

 • stolný tenis

 • biliard

 • aerobic

 • fitness centrum

 • tenis

 • pétangue

 • bedminton

 • požičovňa bicyklov (pre ubytovaných hostí zdarma)

 • plážové ihrisko

 • vonkajší bazén (apríl - november, pre ubytovaných hostí)

 

V Sport centre Rubín máte možnosť sledovať aj priame prenosy zo športových zápasov v HD kvalite.

 

Fitness centrum Kúpele Dudince

 

Najlepšie vybavené klimatizované rekondično-rehabilitačné centrum v Dudinciach je v liečebnom dome Rubín.

Pre kúpeľných hostí je otvorené denne.

 

Vybavenie fitness centra:

 • stacionárne bicykle (s výhľadom na kúpeľný park)

 • posilňovacia veža

 • posilňovacia lavica (predkopávanie a zakopávanie)

 • šikmá lavička

 • bežiaci pás

 • steppre

 • rebriny

 • závesná hrazda

 • fit-lopty

 • činky

 • šatne

 • sprchy

 • odborný rehabilitačný dozor

 

Thai Relax Center v Dudinciach

 

Therapeutky z Thajska vlastniace diplom kláštornej školy "Wat po" v Bangkoku vás radi privítajú v Thai Relax Centre v priestoroch kúpeľného hotela Rubín (prízemie). Zažite skutočné Thajsko prostredníctvom vôní a dotykov. Stáročiami overené skúsenosti. Nezameniteľná thajská hudba. Vôňa pravých thajských bylín a esenciálnych olejov tropických kvetín. Nadčasový ázijský dizajn. Prejdite z každodenných problémov do sveta relaxácie a pohody.

 

Thai Relax Center poskytuje

 • tradičnú thajskú masáž Nuad Thai

 • thajskú masáž chodidiel Sook Dee

 • horúcu bylinnú masáž Rít Tee

 • aromatickú olejovú masáž Fann Dee

 • thajskú peelingovú masáž Roon Dee

 

TREBA VIDIEŤ

Rímske kúpele a dudinské travertíny

Vedeli ste, že minerálny prameň Dudiniec nielen zlepšuje zdravie kúpeľných hostí, ale zároveň aj skrášľuje miestny park? Všade, kde tento podzemný poklad vyvieral, sa časom vytvorili travertínové kopy alebo terasy. Domáci aj návštevníci ich poznajú pod menom Dudinské travertíny. Najznámejším z nich je chránený prírodný útvar Rímske kúpele. V spojení s legendou, ktorá hovorí o pôvode miestneho liečivého prameňa, odkazuje na prítomnosť Rimanov na území dnešného Slovenska. Dudinskú liečivú vodu však poznali nielen rímski vojaci, ktorí ju využívali na liečbu bojových zranení, ale aj ľudoví liečitelia. Názvy dvoch travertínov (Očný a Hostečný) prezrádzajú, kvôli akým chorobám ich ľudia vyhľadávali. Hostec bol ľudový názov pre reumu, takže jej liečba má v tomto kúpeľnom meste dlhú tradíciu.  

O Tatárskom prameni sa traduje, že je nemým svedkom ukrutností páchaných týmito kočovnými bojovníkmi. Travertín s poetickým menom Šípková Ruženka má krajšiu a voňavejšiu minulosť  - v jeho okolí kedysi rástli ruže. Najväčším z travertínov je Kúpeľný prameň (travertínová kopa pred Kúpaliskom Dudinka). Iným superlatívom sa pýši najmladší útvar, ktorý skrášľuje breh rieky Štiavnice – Travertínová terasa.

 

Kúpeľný chodník zdravia

V snahe o rozšírenie voľnočasových aktivít sme v roku 2016 v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruch v Dudinciach v kúpeľnom parku osadili niekoľko cvičebných strojov. Tieto slúžia na jednoduché precvičovanie a pohyb všetkých častí tela. Prechádzka Kúpeľným chodníkom môže byť vhodným doplnkom kúpeľnej liečby a relaxu.

 

Altánok so slatinkou

V novembri roku 2015 sa vrtom S-6A podarilo zachytiť prírodnú minerálnu vodu slatinského typu. Hĺbka vrtu dosiahla 12,5 m a teplota vody je 11,5°C. Od liečivej minerálnej vody dudinského typu sa odlišuje absenciou rozpusteného sírovodíka. Vrt je pre verejnosť voľne prístupný a nachádza sa v priestoroch za futbalovým štadiónom.

 

Dudinská zvonička

Pôvodne evanjelická zvonica, postavená v roku 1871. Slúžila pri rozličných cirkevných udalostiach dudinským katolíkom i evanjelikom. Po odobratí zvonov počas II. sv. vojny budova stratila svoj pôvodný význam, avšak dodnes slúži ako turistická atrakcia - „šikmá veža“ - kvôli svojmu nevšednému nakloneniu. V súčasnosti je vychýlená o 51 cm.

video
Dudince - kúpele
Dudince - POBYT RODINA 2019, 3 - 5-dňový pobyt