Dovolenka na Slovensku - kúpele, wellness a hory
+421 948 720 226

Rajecké Teplice - PREVETNÍVNY LIEČEBNÝ POBYT 2020, 6 a viacdňový pobyt

ID: Rajecké Teplice-liečebný pobyt

PREVETNÍVNY LIEČEBNÝ POBYT 2020, 6 a viacdňový pobyt

- 5x ubytovanie
- 5x stravovanie: polpenzia
- lekár, 2 procedúry denne
od  515 / pobyt
Cena je na osobu / pobyt.
Dľžka pobytu min. 5 nocí.
Váš počet nocí. Prepočítať
Ubytovanie Termín pobytu

04.01.2020 - 08.04.2020
14.04.2020 - 23.12.2020

1/1 1/2
Hotel APHRODITE PALACE**** : comfort 178 133
Hotel APHRODITE**** : comfort 143 -
Vila MARGARÉTA*** : comfort - 103
Hotel APHRODITE**** : superior - 126
Liečebný dom MALÁ FATRA*** : comfort 118 108

* Cena za osobu / pobyt. 1/1 - jednolôžková izba, 1/2 - dvojlôžková izba. V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok
* Dĺžka pobytu: min. 5 nocí

* Termín nástupu: check in od 14:00 hod. Check out do 10:00 hod.


V CENE:

 • 5x ubytovanie
 • 5x polpenzia
 • vstupná a výstupná lekárska prehliadka (podľa požiadavky klienta)
 • 2 liečebné procedúry denne podľa diagnózy a na základe lekárskeho vyšetrenia:
  Klasická masáž čiastočná 15´, Podvodná masáž 20´, Hydromasážny kúpeľ + suchý zábal 20´, Perličkový kúpeľ + suchý zábal 20´, Uhličitý kúpeľ + suchý zábal 20‘, Oxygenoterapia 45´, Inhalácia 15´, Rašelina 20´, Individuálna rehabilitácia 20´, Reflexná masáž chrbta 20´, Magnetoterapia 20´, Distančná elektroliečba 15´, Interferenčné prúdy 10´, Krátkovlnná diatermia 15´, Ultrazvuk 10´, Parafango 15´, Parafín 15´, Plynové injekcie, Bioptron, Solux, Bio-magnetoresonančná terapia

 

BONUS:

 • v  hoteloch Aphrodite Palace, Aphrodite a Aphrodite Royal Apartments Aphrodite Palace***** majú hostia neobmedzený vstup do termálnych bazénov a saunového sveta a hotelového fitness.
 • hostia v ubytovacích zariadeniach Malá Fatra, Vila Flóra, Vila Margaréta majú voľný vstup od fitness a vstup do termálnych bazénov na 3 hodiny, pričom počet nocí = počet vstupov. Hostia ubytovaní v našich zariadeniach si môžu dokúpiť voľný vstup do termálnych bazénov a Saunového sveta - Aphrodite štandard za 13 €/osoba/deň.
 • pri pobyte od 7 nocí poskytujeme 15 % zľavu z ubytovania a vybraného balíka. Vzťahuje sa na ubytovanie
  s raňajkami, liečebné, relaxačné a beauty pobyty.

 

NÁŠ TIP: PREVENTÍVNY LIEČEBNÝ POBYT je skvelou alternatívou na oddych za rozumnú cenu

 

Info:

 • Deti do 2,99 rokov bez nároku na lôžko a stravu bezplatne; Detskú postieľku poskytujeme grátis na vyžiadanie.
 • V cene pobytu nie je zahrnutý kúpeľný poplatok 0,90 € daň z ubytovania na osobu a noc
 • V prípade, že máte požiadavku na konkrétne číslo izby, výhľad, či balkón, bude vám účtovaný doplatok vo výške 10 EUR/izba/noc

PREVETNÍVNY LIEČEBNÝ POBYT 2020, 6 a viacdňový pobyt

Rajecké Teplice - PREVETNÍVNY LIEČEBNÝ POBYT 2020, 6 a viacdňový pobyt
Rajecké Teplice
POBYTY


Prírodné liečivé zdroje sú prirodzene sa vyskytujúce liečivé vody, peloidy, plyny alebo klimatické podmienky, ktoré majú vlastnosti vhodné na využitie v liečbe a prevencii. Terapia prírodnými liečivými zdrojmi sa nazýva balneoterapia. Prírodné liečivé zdroje v SPA  Aphrodite  tvoria základ kúpeľnej liečby. Ich nevídaná rozmanitosť a škála sústredená na jednom mieste dáva predpoklad ich komplexného pôsobenia na organizmus s dosahovaním ozdravných účinkov, navráteniu zdravia a harmónie.

 

Prírodné liečivé zdroje spĺňajú tieto podmienky:

 • vzhľadom na svoje chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti majú vedecky preukázané a pre ľudské zdravie prospešné účinky,

 • ich možno použiť na liečebné účely v prirodzenom stave alebo po takej úprave, ktorá nenaruší ich liečivé účinky,

 • je ich a plikácia pôsobí priaznivo na ľudský organizmus,

 • sú hygienicky neškodné

 

Prírodná liečivá voda:

Termálna rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky rajeckej vody už v 14. storočí. Dnes ich môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Vhodná je aj na pitné kúry.

 

Pitné kúry:

Jedinečný prameň s menom bohyne krásy a mladosti Afrodité. Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice využívajú túto stredne mineralizovanú vodu na pitné kúry, ktorých tradícia tu historicky siaha do 19. storočia.   Voda je alkalická /s ph 7,44/, príjemnej chuti, bez zápachu. Vďaka svojmu ideálnemu zloženiu vápnika a horčíka v pomere 2:1 a veľmi nízkemu obsahu sodíka je vhodná na pravidelný pitný režim pre celú rodinu. Voda sa   prirodzene filtruje cez horniny dolomitických vápencov, ktoré ju obohacujú o minerály.

Pitné kúry - 1,5 l vody odporúčaná denná dávka - NALAČNO ráno, na obed a večer pred jedlom.

História: Liečebná procedúra Pitná kúra historicky existovala v kúpeľoch Rajecké Teplice už v 19-tom storočí. V publikácii z roku 1895 sú uvedené lekárske správy „o dosahovaní prekvapujúcich výsledkov pitných kúr pri chronických ochoreniach obličiek a žalúdočných ťažkostiach."

 

Bahenné zábaly:

Unikátna procedúra pre liečbu pohybového aparátu. Horské bio bahno pochádza z chránených oblastí panenskej slovenskej prírody a k terapii sa pripravuje v zmesi s prírodnou liečivou vodou z kúpeľných prameňov v podobe lokálneho alebo celkového zábalu.  Hlavné účinky terapie:

 • uvoľnenie svalového napätia

 • zlepšenie prekrvenia a výživy chrupavky, svalov a šliach

 • analgetický a výrazný protizápalový účinok v mieste aplikácie

 • hydratácia kože

 

 

Klimatické podmienky vhodné na liečenie:

Rajecká dolina sa nachádza mimo frekventovaných dopravných ťahov, je bohatá na flóru a nachádza sa v nej aj niekoľko menších chránených území a biocentier so vzácnym rastlinstvom. Podnebie teplickej kotliny je mierne, sedatívne, nevyskytujú sa letné horúčavy, je tu však dostatok slnečného svitu a prevláda bezvetrie. Veľmi cenné je mimoriadne čisté ovzdušie s minimálnym množstvom exhalátov a s minimálnou prašnosťou, dôkazom čoho sú zdravé lesné porasty v okolí kúpeľov. Prírodné podmienky a vzduch tak tiež napomáhajú hlavne pri liečbe dýchacích ciest a chorôb s tým súvisiacich. Klíma priaznivo vplýva aj na regeneráciu zdravých ľudí, Kúpele Rajecké Teplice sú preto ideálnym miestom aj na ozdravovacie a rekondičné pobyty.

video
Afrodita Rajecke Teplice
Rajecke Teplice
Rajecké Teplice - PREVETNÍVNY LIEČEBNÝ POBYT 2020, 6 a viacdňový pobyt