dizi indir
swinger porno
 Číž Kúpele
Nachádzate sa na: Kúpele > Číž Kúp...

Číž Kúpele


Liečebný komplex Kúpele Číž - Jódové kúpele je vsadený do celoročne udržiavaného lesoparku, ktorý vytvára príležitosti na relaxačné prechádzky a oddych po liečebných procedúrach. Klimatické pomery kúpeľov aj ich okolia sú charakteristické zdravým slnečným, suchým a nedráždivým podnebím, vhodným aj na helioterapiu. Liečebný komplex je rozdelený na historickú časť, v ktorej možno obdivovať architektonicky zaujímavé dobové stavby a novšiu časť, ktorá nesie znaky modernej architektúry. Liečebné domy poskytujú možnosť ubytovania pre asi 220 pacientov, liečebný dom Milan je vyhradený pre detských pacientov v celkovej kapacite 60 lôžok.


Kúpele Číž pre liečebné účely sa využíva prameň Hygiea s prírodnou liečivou stredne mineralizovanou jódovou, chlorido - sodnou , hypotonickou minerálnou vodou s vysokým obsahom lítia a brómu. Vyviera spontánne z hĺbky 15,7 m o teplote 18 °C, celkovej mineralizácii 11 615 mg/l, pH 8,4, výdatnosť 70 l/min. Priemerná ročná teplota oblasti je 12,5 °C a relatívna ročná vlhkosť je 65%.

Slovenská republika je bohatá na výskyt prírodných minerálnych prameňov, na báze ktorýchvyrástli v minulosti mnohé významné kúpeľné strediská.Svojimi liečivými účinkami sa medzi najvýznamnejšie radia aj kúpele Číž. Jódové kúpele Číž sú vizitkou Gemera. Ležia na strednom Slovensku pri maďarských hraniciach na juhu okresu Rimavská Sobota v nadmorskej výške 174 m.

© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist