dizi indir
swinger porno
 Kúpele Červený Kláštor
Nachádzate sa na: Kúpele > Kúpele Če...

Kúpele Červený Kláštor

KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR SMERDŽONKA, sú prvé, po vojne obnovené kúpele na Slovensku. Ich história siaha do prvej polovice 19. storočia, kedy ako prvý začal liečivé účinky tunajšej vody využívať miestny mlynár, ktorý pre záujemcov pripravoval teplé vaňové kúpele vo svojej stodole. Krátko nato bola v roku 1824 postavená prvá kúpeľná budova.
 Odvtedy prešli kúpele viacerými zmenami vlastníkov a rekonštrukciami, hlavne po vojnách, ktoré ich značne poškodili, až kým sa ich brány v 50-tych rokoch nezavreli.
 V roku 2010 začal nový majiteľ s výstavbou kúpeľného Domu zdravia a už začiatkom roka 2012 sa znovu otvárajú brány kúpeľov v Červenom Kláštore pre širokú verejnosť.

Najväčším bohatstvom a základným kameňom zdravotnej starostlivosti u nás, je jedinečná prírodná liečivá minerálna voda ,,SMERDŽONKA“, ktorá je vďaka svojmu zloženiu,  bohatému na minerálne látky a sírovodík, predurčená hlavne na liečbu kožných chorôb, ale aj chorôb pohybového aparátu, neurologických chorôb, či ako pitný režim pri poruchách tráviaceho ústrojenstva. Jej liečivé účinky poznali ľudia už oddávna a využívali ju aj mnísi z blízkeho kláštora vo svojej liečiteľskej praxi. Najznámejším z nich bol určite mních Cyprián, podľa ktorého sa táto oblasť nazýva aj krajom lietajúceho mnícha Cypriána.

Dnes sú kúpele v Červenom Kláštore určite najmodernejšími kúpeľmi na Slovensku. Svojim klientom ponúkame: ozdravné procedúry naordinované našimi lekármi a vykonávané pod dozorom školeného personálu, ubytovanie vysokého štandardu v apartmánoch alebo dvojlôžkových izbách priamo v Dome zdravia, alebo alternatívne ubytovanie v chatovej osade v areáli kúpeľov, stravovanie v štýlovej reštaurácii, kongresové služby i množstvo kvalitných doplnkových služieb. V prípade záujmu, vytvoríme na mieru voľnočasový program.

Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka sa špecializujú predovšetkým na liečbu kožných ochorení, ale aj chorôb pohybového aparátu, neurologických chorôb, či ako pitný režim pri poruchách tráviaceho ústrojenstva, pri čom využívajú jedinečnú prírodnú liečivú minerálnu vodu, nazývanú ľudovo aj ,,Smerdžonka“, podľa jej špecifického zápachu po sírovodíku.

Ide o studenú, slabo alkalickú, hypotonickú, stredne mineralizovanú prírodnú liečivú vodu, s obsahom minerálnych látok a solí, najmä Na, Mg, Ca a obsahom sulfánu 11 mg/l. Celková mineralizácia vody je 1172 mg/l. V balneoterapii sa sírne vody využívajú predovšetkým na vonkajšiu liečbu vo forme čiastkových a celkových kúpeľov. Sírovodík sa veľmi dobre vstrebáva kožou a sliznicami. V tkanivách zlepšuje elasticitu, má analgetický, protizápalový a antiseptický účinok. Je dokázaná retencia (zadržanie) síry v koži a podkoží až niekoľko hodín po sírnom kúpeli, ktorú je možné ešte predĺžiť suchým zábalom (bez predchádzajúceho sprchovania) po kúpeli. Koncentrácia síry umožňuje zohriatie vody na terapeutickú teplotu 37-40 st.C bez straty liečivých vlastností. Vhodné sú celotelové a čiastkové kúpele v trvaní 20 minút. Pre optimálny efekt je potrebné kúpeľ opakovať denne do celkového počtu 18-20 kúpeľov, pri kožných chorobách 20-25 kúpeľov v sérii.
© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist