dizi indir
swinger porno
 Sliač
Nachádzate sa na: Kúpele > Sliač

Sliač

Kúpele Sliač ležia v prekrásnom prírodnom prostredí západnej časti Zvolenskej kotliny, na západnom úpätí Slovenského rudohoria v nadmorskej výške 373 m. Nachádzajú sa medzi metropolou regiónu stredného Slovenska – Banskou Bystricou a okresným mestom Zvolen, obklopené rozsiahlymi lesmi, parkami a pláňami, s výhľadom do údolia rieky Hron, na pohronské doliny, na Kremnické a Štiavnické vrchy a na západnú časť Nízkych Tatier.


Kúpele Sliač majú tradičnú, osvedčenú liečebnú tradíciu a stále sa zdokonaľujúce liečebné metódy. Účinok hlavného Kúpeľného prameňa, spočívajúci v prítomnosti kysličníka uhličitého a pri priaznivej izotermickej teplote /33 °C/, určil kúpeľom ich indikačné zameranie. Sliač je aj dnes vysoko odborným kúpeľným liečebným miestom, špecializovaným na liečbu pacientov s chorobami obehového ústrojenstva.


V kúpeľoch Sliač sa úspešne liečia tieto choroby:
  • choroby pohybového ústrojenstva
  • stavy po operáciách srdca
  • chyby srdcových chlopní

Podnebie ako dôležitý prirodzený činiteľ komplexnej kúpeľnej liečby, v priebehu liečenia stále pôsobiaci na organizmus, je pri pomerne malej nadmorskej výške a otvorenej polohe Sliača dosť teplé, pomerne suché a vcelku pokojné. Ročný priemer teploty sa pohybuje okolo 8,2 °C. Priemerná relatívna vlhkosť vzduchu je 78 %. Ročné množstvo zrážok dosahuje v priemere 750 mm. Vysoké sú aj hodnoty slnečného žiarenia – 1992 hodín ročne. Do roka je iba asi 80 dní bez slnečného svitu. Vyššie uvedenými klimatickými podmienkami sa kúpele Sliač zaraďujú medzi najoptimálnejšie položené kúpele Slovenska.
© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist