dizi indir
swinger porno
 Liečebné metódy
Nachádzate sa na: Kúpele > Smrdáky K... > Liečebné ...

Smrdáky Kúpele - Liečebné metódy

Základným liečebným prostriedkom sú minerálne vaňové kúpele s koncentráciou sírovodíka, zodpovedajúcou povahe a dynamike chorobného procesu, a sírne bahenné zábaly. Sírovodík preniká kožou do organizmu a má priaznivý vplyv na zápalové a imunologické zmeny v organizme.

Minerálny kúpeľ celkový

Pri vaňových kúpeľoch využívame minerálnu sírovodíkovú vodu v koncentrácii 25, 50, alebo 100 mg sírovodíka na 1 liter. Teplotu vody určí lekár, pohybuje sa v rozmedzí od 36 do 38 °C. Kúpeľ má protizápalový účinok, trvá 10-15 min. Po kúpeli nasleduje suchý zábal v trvaní 15 min.

Minerálne ručné a nožné vane
Používame minerálnu sírovodíkovú vodu v koncentrácii 200-300 mg sírovodíka s teplotou 37-38 °C. Trvanie procedúry je 10 min. a využíva sa pri torpídnych chronických kožných procesoch.

Minerálna misa
Využíva minerálnu sírovodíkovú vodu v koncentrácii 200-300 mg sírovodíka s teplotou 37-38 °C. Trvanie procedúry je 10 min. a využíva sa pri kožných chorobách v ovlasenej časti hlavy.


Indikácie.....viac info...


Perličkový kúpeľ
Kúpeľ vo vode sýtenej stlačeným vzduchom. Teplota vody je 36- 37 °C, kúpeľ trvá 15 – 20 min. Má ľahký masážny účinok. Pomôže tým, ktorí majú problémy s neurózami a nespavosťou.

Hypermangánový kúpeľ
Očistný dezinfekčný kúpeľ v hypermangánovej vode s teplotou vody 37-38 °C, trvá 10 min.

Bahenný zábal
Bahno s vysokým obsahom elementárnej síry a jej zlúčenín pôsobí mechanicky, chemicky a fyzikálne prostredníctvom odovzdávaného tepla. Organizmus sa prehrieva a cez pokožku vstrebáva množstvo dôležitých látok. Bahno sa používa na celkové a čiastočné zábaly podľa ordinácie lekára. Teplota zábalu je 45 °C, dĺžka procedúry 20 min.Po zábale nasleduje sprcha a suchý zábal.

Vírivý kúpeľ (vírivka)
Víriví kúpeľ na horné končatiny, slúži k masáži horných končatín. Vírivý účinok kúpeľa je vhodný pri ošetrovaní stavov po úrazoch, po zápaloch, pri poruchách nervového zásobovania a pri stavoch po vyčerpaní nervovosvalného aparátu končatín. Možno ho tiež využiť pri regenerácii horných končatín po nadmernej fyzickej záťaži, napr. športových výkonoch.

Lymfomasáž horných končatín
Aplikuje sa pomocou vodných prúdov z kruhovej obruče, ktorou sa pohybuje smerom od prstov k ramenu, čím dochádza k vymasírovaniu opuchov spôsobených poruchou odtoku lymfy.


Škótske streky
Ide o masáž vodným prúdom o tlaku 3 kPa zo vzdialenosti 2,5 - 3 metrov. Masáž začína od dolných končatín smerom k srdcu krúživým spôsobom vodným tlakom teplou vodou, po premasírovaní celého tela nasleduje masáž striedavo studenou a teplou vodou po dobu 5 min.

Vírivá kaskáda
Masáž sa používa k liečebnej masáži celého tela, alebo jeho časti prúdom vody aplikovaných pomocou trysiek pod vodou. Procedúra trvá 15 min., pacient leží vo vani s vodou, ktorej teplota je 35-37 °C.

Podvodná masáž
Vykonáva sa masážnou tryskou umiestnenou v hadici pod vodou. Pri tejto forme masáže pôsobia vplyvy mechanické a tepelné. Vhodnou teplotou kúpeľa a prúdu vody dochádza k svalovej relaxácii. Tlakom prúdu vody dochádza k relatívnemu prehrievaniu svalstva, pričom sa uplatňujú vplyvy nervové a metabolické. Využíva sa pri liečbe poúrazových stavov, zranení svalov a kĺbov, pri nedokonalom krvnom obehu v končatinách, pri ischialgiách, pri spastických a chabých obrnách a liečbe obezity.

Šliapací kúpeľ
Je akousi cievnou gymnastikou. Vhodný pri poruchách prekrvovania dolných končatín. Využíva dve malé vaničky, jednu naplnenú vodou teplou 40 – 50 °C, druhú s vodou chladnou 10 – 16 °C. Vstúpite najprv do teplého kúpeľa a pri stálom prešľapovaní v ňom zostanete asi minútu. Potom prestúpite do studeného kúpeľa a pri stálom trení nohy o nohu a prešľapovaní v ňom zostanete asi 15 sekúnd. Toto striedanie opakujete 6 – 10 krát.

Klasická masáž
Ordinuje sa po kúpeli alebo vo vani. Pri masáži ležíte uvoľnene na masážnom lôžku a masér vám masíruje časť alebo celé telo. Masáž zlepšuje krvný obeh, prekrvenie svalov, zásobenie svalov kyslíkom a spevnenie väzivových puzdier. Napomáha tiež udržovaniu kondície a zvyšovaniu odolnosti organizmu.

Reflexná masáž
Odlišuje sa od klasickej masáže technikou hmatov a miestom aplikácie. Aplikuje sa na miestach, kde došlo k sekundárnym zmenám v dôsledku reakcie na iné primárne ochorenie. Vykonávajú ju špeciálne školení rehabilitační pracovníci.

Fitnes
Individuálne cvičenie na prístrojoch zodpovedajúcich druhu ochorenia. Cvičí sa podľa inštrukcií prítomného fyzioterapeuta. Trvanie cca 15 – 20 min.

Sauna
Táto hypertermická procedúra so striedaním tepelných podnetov sa využíva na upevňovanie imunity a otužovanie organizmu. Trvá 20 – 25 min.

Whirlpool

Celkový vírivý kúpeľ využíva účinok celotelového teplého kúpeľa a masáže prúdom vody z trysiek vo veľkej vani, vo vode s teplotou 35 – 37 °C. Procedúra trvá 15 min. a uvoľňuje svalstvo.

Elektroliečba
Druh a trvanie elektroliečebných procedúr určuje lekár podľa druhu ochorenia. Aplikáciu zabezpečujú špeciálne školení pracovníci. Pri ochoreniach kĺbov a kostí vykazuje dobré výsledky terapia ultrazvukom, ktorá uvoľňuje bolestivé napätie priečneho svalstva a spôsobuje lokálne prekrvenie tkanív. Podobné účinky majú aj interferenčné prúdy (ENDOMED) s výraznými analgetickými účinkami na hlboké tkanivá aplikované pomocou 2 alebo 4 elektród.
Diadynamik využíva účinky nízkofrekvenčných striedavých prúdov, pôsobí utlmujúco na vegetatívny nervový systém a zlepšuje prekrvenie ošetrovanej časti tela. Zvyšuje prah bolesti a uvoľňuje svalové napätie.

Skupinová rehabilitácia
Aktívne a dychové cvičenia podľa vášho zdravotného stavu a indikácie lekára v skupinách podľa druhu ochorenia. Cvičenie trvá 20 – 30 min.

Individuálna rehabilitácia
Pasívne, aktívne a dychové cvičenia podľa vášho zdravotného stavu a indikácie lekára. Individuálne cvičenia podľa druhu ochorenia sa aplikujú u hostí so zhoršenou mobilitou, alebo po úrazoch. Cvičenie trvá 20 – 30 min.

Parafínové zábaly
Zmes bieleho parafínu a parafínového oleja s bodom topenia okolo 52 °C sa používa na zábaly kĺbov, končatín alebo chrbtice pre analgetický a spazmolytický účinok.

Solux
Najčastejšie používaný zdroj infračerveného žiarenia (teplo). Ovplyvňuje metabolické procesy v ožarovanej oblasti a reflexne pôsobí i na hlbšie chorobné procesy (kĺby).

Liečba svetlom


Indikácie.....viac info...


© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist