dizi indir
swinger porno
 Ždiar
Nachádzate sa na: Ski > Ždiar

Ždiar


Ždiar je známou lokalitou zimných športov. 3 zimné strediská: Strednica, Bachledová dolina a Monková dolina ponúkajú upravené svahy pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých. V letných mesiacoch na aktívny oddych slúžia horské trasy smerom na Vysoké Tatry, Maguru, Belianske Tatry, Javorinu. Najznámejším strediskom je Strednica a Bachledova dolina, ale nachádzajú sa tu aj krátke vleky vhodné pre rodiny s deťmi, dokonca aj s nočným osvetlením. Celé okolie Ždiaru má výborné podmienky na bežecké lyžovanie: upravené bežecké trasy v lyžiarskom areáli Strednica /Strednica - Monkova dolina/.

Stredisko Strednica

Lyžiarske stredisko Strednica (967-1057 m n.m.) je súčasťou rázovitej horskej obce Ždiar, známej svojou ľudovou architektúrou a folklórom. Areál je situovaný medzi hrebeňmi Belianskych Tatier, predstavujúcich východnú časť Vysokých Tatier a Spišskej Magury. Stredisko má výhodné podmienky pre udržanie snehu. V prípade nepriaznivého počasia sú svahy mechanicky zasnežované. Denne upravovanie svahov a služby, ktoré sa v areáli nachádzajú sú zárukou spokojnosti našich zákazníkov. Na Strednici môžete využiť požičovňu lyží, skiservis ako aj lyžiarsku školu pre začiatočníkov. K dispozícii sú aj bufety. Stredisko disponuje celkovo 9-timi vlekmi s prepravnou kapacitou 6.080 osôb/hod. Zjazdovky majú umelé osvetlenie pre večerné lyžovanie. Zimná krajina Spišskej Magury ponúka ideálnu turistiku na bežkách. Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi. Záujemcovia o dobrú lyžovačku si určite prídu na svoje. Stredisko má mechanické zasnežovanie na ploche do 10 ha a dĺžke 2,8 km.

Stredisko Bachledova dolina

Lyžiarske stredisko Bachledova dolina (820-1075 m n.m.) je situované v bočnej dolinke na svahoch Spišskej Magury. Osadníci Bachledovej doliny sú súčasťou rázovitej horskej obce Ždiar, známej svojou ľudovou architektúrou a folklórom. Lyžiarske stredisko je vybavené jednou trojsedačkou s prepravnou kapacitou cca 5.500 osôb za hod. Stredisko je vyhľadávané aj lyžiarmi z iných častí Vysokých Tatier pre svoju ľahkú dostupnosť a možnosť ľahkého prístupu do lyžiarskeho strediska Jezersko. Lyžiarsky areál Bachledova dolina sa nachádza v Tatranskom Národnom Parku, v oblasti vyhlásenej UNESCO-m.
© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist