Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Rajecké Teplice - Vila FLÓRA***

POBYTY
Vila Flóra sa nachádza v krásnom prostredí v blízkosti kúpeľného jazierka s reštauráciou Rybárska bašta. Tichá poloha vily ponúka hosťom príjemné ubytovanie s kapacitou 15 osôb.

 

 • Vila Flóra sa nachádza v krásnom prostredí v blízkosti kúpeľného jazierka s reštauráciou Rybárska bašta.
 • Tichá poloha vily ponúka hosťom príjemné ubytovanie s kapacitou 15 osôb.
 • K dispozícii je jedna jednolôžková izba, 4 dvojlôžkové izby a 3 apartmány s kúpeľňou a WC.
 • V areáli vilky je záhrada s letným posedením.
 • Recepcia a stravovanie v hoteli Malá Fatra..
 • Pred objektom je možné bezplatné parkovanie.

 

Hotel ponúka ubytovanie v nasledujúcich modifikáciach:

 • Dvojlôžková izba COMFORT

Dvojlôžková izba comfort s oddelenými  lôžkami.  Jedna izba je s možnosťou prístelky. Možnosť ubytovať 2-3 osoby. 

Celkový počet 4 dvojlôžkové izby comfort.

Jedna izba s možnosťou prístelky a kuchynským kútom.

Vybavenie izby: TV/sat, telefón, rádio, chladnička, sprchovací kút, WC.

 

 • APARTMÁN

Dvojlôžkový apartmán  s možnosťou prístelky. Možnosť ubytovať 2-3 osoby. 

Celkový počet 3 apartmány, ktoré pozostávajú  z obývacej a spálňovej časti.

Vybavenie apartmánu: TV/sat, telefón, rádio, chladnička, sprchovací kút, WC, kuchynský kútik.

 

 • Jednolôžková izba COMFORT

Jednolôžková izba comfort bez možnosti prístelky.

Vybavenie izby: TV/sat, telefón, rádio, chladnička, sprchovací kút, WC, strešné okno.

Vila FLÓRA***

Rajecké Teplice
POBYTY


Prírodné liečivé zdroje sú prirodzene sa vyskytujúce liečivé vody, peloidy, plyny alebo klimatické podmienky, ktoré majú vlastnosti vhodné na využitie v liečbe a prevencii. Terapia prírodnými liečivými zdrojmi sa nazýva balneoterapia. Prírodné liečivé zdroje v SPA  Aphrodite  tvoria základ kúpeľnej liečby. Ich nevídaná rozmanitosť a škála sústredená na jednom mieste dáva predpoklad ich komplexného pôsobenia na organizmus s dosahovaním ozdravných účinkov, navráteniu zdravia a harmónie.

 

Prírodné liečivé zdroje spĺňajú tieto podmienky:

 • vzhľadom na svoje chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti majú vedecky preukázané a pre ľudské zdravie prospešné účinky,

 • ich možno použiť na liečebné účely v prirodzenom stave alebo po takej úprave, ktorá nenaruší ich liečivé účinky,

 • je ich a plikácia pôsobí priaznivo na ľudský organizmus,

 • sú hygienicky neškodné

 

Prírodná liečivá voda:

Termálna rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky rajeckej vody už v 14. storočí. Dnes ich môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Vhodná je aj na pitné kúry.

 

Pitné kúry:

Jedinečný prameň s menom bohyne krásy a mladosti Afrodité. Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice využívajú túto stredne mineralizovanú vodu na pitné kúry, ktorých tradícia tu historicky siaha do 19. storočia.   Voda je alkalická /s ph 7,44/, príjemnej chuti, bez zápachu. Vďaka svojmu ideálnemu zloženiu vápnika a horčíka v pomere 2:1 a veľmi nízkemu obsahu sodíka je vhodná na pravidelný pitný režim pre celú rodinu. Voda sa   prirodzene filtruje cez horniny dolomitických vápencov, ktoré ju obohacujú o minerály.

Pitné kúry - 1,5 l vody odporúčaná denná dávka - NALAČNO ráno, na obed a večer pred jedlom.

História: Liečebná procedúra Pitná kúra historicky existovala v kúpeľoch Rajecké Teplice už v 19-tom storočí. V publikácii z roku 1895 sú uvedené lekárske správy „o dosahovaní prekvapujúcich výsledkov pitných kúr pri chronických ochoreniach obličiek a žalúdočných ťažkostiach."

 

Bahenné zábaly:

Unikátna procedúra pre liečbu pohybového aparátu. Horské bio bahno pochádza z chránených oblastí panenskej slovenskej prírody a k terapii sa pripravuje v zmesi s prírodnou liečivou vodou z kúpeľných prameňov v podobe lokálneho alebo celkového zábalu.  Hlavné účinky terapie:

 • uvoľnenie svalového napätia

 • zlepšenie prekrvenia a výživy chrupavky, svalov a šliach

 • analgetický a výrazný protizápalový účinok v mieste aplikácie

 • hydratácia kože

 

 

Klimatické podmienky vhodné na liečenie:

Rajecká dolina sa nachádza mimo frekventovaných dopravných ťahov, je bohatá na flóru a nachádza sa v nej aj niekoľko menších chránených území a biocentier so vzácnym rastlinstvom. Podnebie teplickej kotliny je mierne, sedatívne, nevyskytujú sa letné horúčavy, je tu však dostatok slnečného svitu a prevláda bezvetrie. Veľmi cenné je mimoriadne čisté ovzdušie s minimálnym množstvom exhalátov a s minimálnou prašnosťou, dôkazom čoho sú zdravé lesné porasty v okolí kúpeľov. Prírodné podmienky a vzduch tak tiež napomáhajú hlavne pri liečbe dýchacích ciest a chorôb s tým súvisiacich. Klíma priaznivo vplýva aj na regeneráciu zdravých ľudí, Kúpele Rajecké Teplice sú preto ideálnym miestom aj na ozdravovacie a rekondičné pobyty.

video
Afrodita Rajecke Teplice
Rajecke Teplice
Rajecké Teplice - Vila FLÓRA***