Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Rajecké Teplice - Vila MARGARÉTA***

POBYTY
Príjemné menšie ubytovacie zariadenie s ubytovaním v 7 izbách a 1 apartmáne. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti centra Rajeckých Teplíc.

 

 • Vila Margaréta poskytuje príjemné menšie ubytovacie zariadenie s ubytovaním v 7 izbách a 1 apartmáne.
 • Vilka ponúka ubytovanie  v dvojlôžkových izbách a v apartmáne so sociálnym zariadením.
 • Vila Margaréta sa nachádza v bezprostrednej blízkosti centra Rajeckých Teplíc.
 • Areál vilky je charakteristický malebným a pokojním prostredím, pričom je v ňom možné nájsť záhradu, malé jazierko a altánok ponúkajúci možnosti posedenia a trávenia času v príjemnom prostredí.
 •  V areáli je možné bezplatné parkovanie.
 • Celková kapacita zariadenia  je 16 stálych lôžok.

 

Hotel ponúka ubytovanie v nasledujúcich modifikáciach:

 • Dvojlôžková izba COMFORT

Dvojlôžková izba comfort so spojenými  alebo oddelenými  lôžkami.  Niektoré izby sú aj s možnosťou prístelky.  Možnosť ubytovať 2-3 osoby. Recepcia a stravovanie v hoteli Malá Fatra. Celkový počet 7 dvojlôžkových izieb comfort. Vybavenie izby: TV/sat, telefón, rádio, chladnička, kúpeľňa s vaňou alebo sprchou a s WC, kuchynský kútik.

 

 • APARTMÁN
Dvojlôžkový apartmán  s možnosťou prístelky. Možnosť ubytovať 2-3 osoby. Celkový počet 1 apartmán, ktorý pozostáva z obývacej a spálňovej časti. Vybavenie apartmánu: TV/sat, telefón, rádio, chladnička, kúpeľňa s  vaňou a s WC, kuchynský kútik.

Vila MARGARÉTA***

Rajecké Teplice
POBYTY


Prírodné liečivé zdroje sú prirodzene sa vyskytujúce liečivé vody, peloidy, plyny alebo klimatické podmienky, ktoré majú vlastnosti vhodné na využitie v liečbe a prevencii. Terapia prírodnými liečivými zdrojmi sa nazýva balneoterapia. Prírodné liečivé zdroje v SPA  Aphrodite  tvoria základ kúpeľnej liečby. Ich nevídaná rozmanitosť a škála sústredená na jednom mieste dáva predpoklad ich komplexného pôsobenia na organizmus s dosahovaním ozdravných účinkov, navráteniu zdravia a harmónie.

 

Prírodné liečivé zdroje spĺňajú tieto podmienky:

 • vzhľadom na svoje chemické zloženie a fyzikálne vlastnosti majú vedecky preukázané a pre ľudské zdravie prospešné účinky,

 • ich možno použiť na liečebné účely v prirodzenom stave alebo po takej úprave, ktorá nenaruší ich liečivé účinky,

 • je ich a plikácia pôsobí priaznivo na ľudský organizmus,

 • sú hygienicky neškodné

 

Prírodná liečivá voda:

Termálna rajecká voda je klasifikovaná ako prírodná liečivá, stredne mineralizovaná, hypotonická, hydrogénouhličitánovo vápenato-horečnatá, s teplotou 38 stupňov. Lieči choroby pohybového ústrojenstva, zápalové ochorenia centrálneho nervového systému, nervovo-svalové degeneratívne choroby aj choroby z povolania – ochorenia kostí, kĺbov, svalov a šliach. Nie náhodou objavili priaznivé účinky rajeckej vody už v 14. storočí. Dnes ich môžu klienti využívať vo forme celého radu liečebných procedúr – vodoliečby, balneoterapie, hydromasážnych, perličkových, termálnych alebo uhličitých vaňových kúpeľov. Vhodná je aj na pitné kúry.

 

Pitné kúry:

Jedinečný prameň s menom bohyne krásy a mladosti Afrodité. Kúpele Spa Aphrodite Rajecké Teplice využívajú túto stredne mineralizovanú vodu na pitné kúry, ktorých tradícia tu historicky siaha do 19. storočia.   Voda je alkalická /s ph 7,44/, príjemnej chuti, bez zápachu. Vďaka svojmu ideálnemu zloženiu vápnika a horčíka v pomere 2:1 a veľmi nízkemu obsahu sodíka je vhodná na pravidelný pitný režim pre celú rodinu. Voda sa   prirodzene filtruje cez horniny dolomitických vápencov, ktoré ju obohacujú o minerály.

Pitné kúry - 1,5 l vody odporúčaná denná dávka - NALAČNO ráno, na obed a večer pred jedlom.

História: Liečebná procedúra Pitná kúra historicky existovala v kúpeľoch Rajecké Teplice už v 19-tom storočí. V publikácii z roku 1895 sú uvedené lekárske správy „o dosahovaní prekvapujúcich výsledkov pitných kúr pri chronických ochoreniach obličiek a žalúdočných ťažkostiach."

 

Bahenné zábaly:

Unikátna procedúra pre liečbu pohybového aparátu. Horské bio bahno pochádza z chránených oblastí panenskej slovenskej prírody a k terapii sa pripravuje v zmesi s prírodnou liečivou vodou z kúpeľných prameňov v podobe lokálneho alebo celkového zábalu.  Hlavné účinky terapie:

 • uvoľnenie svalového napätia

 • zlepšenie prekrvenia a výživy chrupavky, svalov a šliach

 • analgetický a výrazný protizápalový účinok v mieste aplikácie

 • hydratácia kože

 

 

Klimatické podmienky vhodné na liečenie:

Rajecká dolina sa nachádza mimo frekventovaných dopravných ťahov, je bohatá na flóru a nachádza sa v nej aj niekoľko menších chránených území a biocentier so vzácnym rastlinstvom. Podnebie teplickej kotliny je mierne, sedatívne, nevyskytujú sa letné horúčavy, je tu však dostatok slnečného svitu a prevláda bezvetrie. Veľmi cenné je mimoriadne čisté ovzdušie s minimálnym množstvom exhalátov a s minimálnou prašnosťou, dôkazom čoho sú zdravé lesné porasty v okolí kúpeľov. Prírodné podmienky a vzduch tak tiež napomáhajú hlavne pri liečbe dýchacích ciest a chorôb s tým súvisiacich. Klíma priaznivo vplýva aj na regeneráciu zdravých ľudí, Kúpele Rajecké Teplice sú preto ideálnym miestom aj na ozdravovacie a rekondičné pobyty.

video
Afrodita Rajecke Teplice
Rajecke Teplice
Rajecké Teplice - Vila MARGARÉTA***