Dovolenka na Slovensku - kúpele, wellness a hory
+421 948 720 226

Štrbské Pleso - Hotel FIS***

Horský hotel FIS je najväčší hotelovo – športový komplex vo Vysokých Tatrách situovaný v nadmorskej výške 1346 m n. m. neďaleko jazera Štrbské pleso.

Horský hotel FIS je najväčší hotelovo – športový komplex vo Vysokých Tatrách situovaný v nadmorskej výške 1346 m n. m. neďaleko jazera Štrbské pleso. Svojím jedinečným umiestnením sa stáva ozajstnou oázou pre športovcov hľadajúcich tie najlepšie podmienky pre kvalitný tréning, ako aj pre ľudí túžiacich po dokonalom relaxe a uvoľnení v srdci slovenských veľhôr. Silnú športovú tradíciu hotela potvrdzuje aj fakt, že je pomenovaný podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a v roku 1970 ho krstil Mark Hodler, jej vtedajší prezident. Počas zimnej sezóny je poloha hotela unikátna vďaka dochádzkovej vzdialenosti k lanovke, k zjazdovkám aj k trasám pre bežecké lyžovanie. V lete sa z hotela hostia ľahko dostanú k Štrbskému plesu ale aj na obľúbené turistické chodníky. Po celodennej lyžovačke či po túre je pre hotelových hostí k dispozícii nové Wellness & Spa v štýle horskej lúky ako aj pestrá ponuka masáži a procedúr. Hotelová reštaurácia je vyhľadávaná pre svoju skvelú gastronómiu.

V roku 2012 prešli priestory hotela FIS rekonštrukciou a hala, kaviareň a lobby bar dostali nový horský vzhľad a ešte viac umocňujú tatranskú atmosféru hotela. Najväčšou novinkou je však určite nové Natural Wellness & Spa v štýle horskej lúky pre absolútny relax. Tento unikátny ski in & ski out hotel pozýva svojich hostí aktívne využiť pobyt v jednej zo 60 vynovených izieb a 15 bungalovov s nadčasovou atmosférou. Hotel FIS ponúka rozsiahle služby, čím chce prispieť k úplnej spokojnosti a pohodliu ubytovaných hostí.

História

Na prelome 19. – 20. storočia stálo nad jazerom Štrbské pleso už pätnásť budov. Osada Štrbské Pleso mala turisticko-kúpeľný charakter. Ako klimatické kúpele zaznamenalo Štrbské Pleso v tom čase nebývalý rozmach, pričom sa tu začali usporadúvať i športové podujatia. Už roku 1900 sa na zmrznutej hladine plesa konali Majstrovstvá Európy v rýchlokorčuľovaní a roku 1925 šampionát starého kontinentu v ľadovom hokeji, ten však pre nepriaznivé počasie museli dokončiť v Starom Smokovci. Roku 1927 pražský architekt Karol Jarolímek vyprojektoval a v Mlynickej doline postavil drevený skokanský mostík. O osem rokov neskôr Mlynická dolina hostila účastníkov Majstrovstiev sveta v severskom lyžovaní, do ktorých, žiaľ, zasiahla prudká snehová víchrica. Vrcholom športových podujatí Štrbského Plesa boli Majstrovstvá sveta v severskom lyžovaní roku 1970. Pri príležitosti tohto podujatia bol vybudovaný Areál snov s hotelom FIS, ktorý projektovali architekti profesor Eugen Kramár, popredná osobnosť slovenskej architektúry a Ján Šprlák. Pri príležitosti Majstrovstiev sveta boli vybudované na Štrbskom Plese aj ďalšie objekty podľa projektov profesora Eugena Kramára. Hotel FIS je teda vybudovaný v prekrásnom prostredí Štrbského Plesa, priamo pod tatranskými štítmi Solisko a Patria. Je pomenovaný podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a leží v ústí Mlynickej doliny. Hotel pokrstil v roku 1970 Mark Hodler, vtedajší prezident medzinárodnej lyžiarskej federácie, ktorý na 25. výročie otvorenia hotela v roku 1995 priletel na prekvapenie všetkých organizátorov súkromným lietadlom, v spoločnosti vtedajšieho predsedu SOV prof. Černušáka a názov FIS potvrdil platným certifikátom.

TYPY IZIEB

Izba Štandard Twin

Vynovené izby Štandard Twin sú pre turistiku ako stvorené. Menšie útulné izby s 2 samostatnými lôžkami sú ideálne na aktívny relax. Väčšina z izieb ponúka aj výhľad z balkóna. Každá z izieb má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom.

Izba Štandard Double

V tejto kategórii sú k dispozícii vynovené dvojlôžkové izby s manželskou posteľou. Väčšina izieb ponúka možnosť jednej prístelky. Väčšina izieb ponúka výhľad z balkóna.

Izba rodinná

Izba svojím priestorom je ideálna pre menšie skupiny a páry hľadajúce priestor. V tejto kategórii sú na výber vynovené izby s horskou atmosférou, kde sa nachádza manželská posteľ s pohodlným gaučom. Niektoré izby ponúkajú aj výhľad z balkóna.

Apartmán

Apartmány s dvoma samostatnými izbami sú ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré si chcú počas dovolenky v Tatrách dopriať maximálne súkromie. Veľkorysý priestor apartmánov ponúka ubytovanie v 2 izbách s veľkou manželskou posteľou a úložným priestorom. Čarovný horský výhľad a ubytovanie priamo v centre celoročného strediska Štrbské Pleso je zárukou vašej spokojnosti počas celého pobytu. Bezplatné WiFi pripojenie majú hostia k dispozícii v spoločných priestoroch hotela.

Bungalovy FIS

Bungalovy FIS sú situované v centre hotelovo-športového komplexu Vysokých Tatier. Len pár krokov od Hotela FIS, priamo pod majestátnymi štítmi Soliska a Patrie sa ponúka jednoduchý priestor na aktívny relax vo výške 1346 m.n.m. Vďaka výhodnej polohe si môžú hostia užívať aktívny oddych počas celého roka v súkromí samostatných bungalovoch so službami trojhviezdičkového hotela.

Hotel FIS***

Štrbské Pleso - Hotel FIS***

Zadaným podmienkam nevyhovujú žiadne produkty

Štrbské Pleso - Hotel FIS***
Štrbské Pleso - Hotel FIS***