Liečebné, wellness a relax pobyty
+421 54 474 47 74

Nový Smokovec - Hotel Palace***

POBYTY
Hotel Palace je zrekonštruovaný hotel nachádzajúci sa v krásnej podtatranskej prírode, priamo v centre Nového Smokovca.

Hotel Palace je zrekonštruovaný hotel nachádzajúci sa v krásnej podtatranskej prírode, priamo v centre Nového Smokovca, vyhovovať teda bude všetkým zanieteným milovníkom pokojného a ničim nerušeného oddychu a relaxu. Hotel svojím ubytovacím hosťom ponúka izby so satelitnou TV, balkónom a bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. Ďalšou veľkou výhodou je možnosť pre ubytovaných hostí využívať bezplatný skibus, ktorý pravidelne premáva spred budovy hotela.

Samotný Hotel Palace je umiestnený v nadmorskej výške 1 018 metrov, vďaka čomu je charakteristický špecifickými klimatickými podmienkami, typickými pre vysokohorské prostredie, čo v kombinácii s rôznorodou ponukou omladzujúcich a liečebných procedúr vytvára ideálne miesto na načerpanie nových síl bez ohľadu na vek návštevníkov. Navštíviť môžu relaxačnú zónu s bezplatným vstupom do bazéna a iného zariadenia, ako je parná sauna, fitnescentrum alebo bar. Tieto služby si je možné objednať po príchode. K dispozícii je ubytovacím hosťom aj biliard, stolný tenis či požičovňa bicyklov.

Nový Smokovec vznikol uprostred hustého smrekového lesa v nadmorskej výške 1010 m juhozápadne od Starého Smokovca. Založil ho dolnokubínsky rodák Mikuláš Szontagh (1843–1899), ktorý pred letnou sezónou 1873 nastúpil do funkcie kúpeľného lekára v Starom Smokovci.Jeho sen o vlastnom ústave vo Vysokých Tatrách na takej úrovni, akú mali tie v zahraničí, sa mu začal napĺňať v roku 1875. Vtedy sa dohodol s veľkoslavkovskými urbárnikmi o prenájme lesa. Tí pochopili humánne úmysly mladého lekára a pozemok z rozlohou 20 jutár mu prenajali za symbolickú cenu bez časového obmedzenia. Okrem toho mu ponúkli zadarmo aj potrebné drevo na výstavbu sanatória. Neskôr mu výhodne predali aj ďalšie pozemky. V roku 1874 začali robotníci kopať základy prvej budovy Nového Smokovca. Veľkým prekvapením bol náhodný nalez striebornej mince z rokov panovania rímskeho cisára Marca Aurélia (161–180).To dalo k archeologickému prebádaniu lokality. Výsledkom bol objav metalurgického pracoviska, kde laténski hutníci tavili železnú rudu aj v čase, keď rímske vojská táborili v Podunajsku, v dolnom Pohroní a v Považí a prenikli až po Laugaricio – Trenčín. Archeológovia našli množstvo výtvarnej i neupravenej rudy , ,,koláče“ železa s grafitovými kokilami, do ktorých ho odlievali a na nákovu sformovaný kameň. To všetko jasne prezrádzalo dlhoročnú usilovnú prácu a rímske platidlo mohlo byť svedectvom obchodných kontaktov tatranských hutníkov s rímskymi légiami. Po obydliach sa na pracovisku nezanechali stopy. Nový Smokovec sa od začiatku formoval ako osada s liečebným poslaním.

Po 2. svetovej vojne sa stalo sanatórium štátnymi kúpeľmi. V roku 1995 sa Kúpele Nový Smokovec stali akciovou spoločnosťou. Následne došlo k rekonštrukcii oboch hotelov, vybudovaniu bazéna a modernizácii liečebných procedúr.

V roku 2006 pribudla nová športová hala a moderné kongresové centrum. V roku 2007 spoločnosť otvorila aj wellness centrum. Kúpele sa tak stali multifunkčným komplexom, ktorý zabezpečí svojim klientom celý rad vysokokvalitných služieb.

Hotel bol postavený v roku 1955 a je hlavným hotelom Kúpeľov Nový Smokovec. Nachádza sa tu:

  • centrálna recepcia

  • kaviareň

  • jedáleň a 2 salóniky

  • zimná záhrada

  • doplnkové služby: stolný tenis, biliard, elektronické šípky

  • knižnica

Hotel Palace***

Nový Smokovec
POBYTY


Klimatické kúpele Nový Smokovec patria medzi tie klimatické liečebné miesta, ktoré majú v strednej Európe najstaršiu tradíciu. Nachádzajú sa vo vysokohorskom prostredí slovenských veľhôr Vysokých Tatier. Ako klimatické kúpele horského charakteru má Nový Smokovec ideálnu polohu na zalesnenom južnom svahu pri úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1010 m. Od severu ho chráni mohutný masív tatranských končiarov, na juh sa zasa otvára podtatranský kraj širokého Popradského údolia. Kúpele Nový Smokovec ležia v centre tatranských osád uprostred zelene ihličnatých lesov.

V kúpeľoch Nový Smokovec sa úspešne liečia:

- nešpecifické choroby dýchacích ciest /chronické bronchitídy
- bronchiálna astma
- stavy po opakovaných zápaloch pľúc
- niektoré choroby z povolania /následkom poškodenia dýchacích ciest
leptavými parami, plynmi a dráždivými prachmi/

Základnou liečebnou metódou v kúpeľoch Nový Smokovec je klimatoterapia a aktívny pohyb pacientov na čerstvom vzduchu, spojený s prechádzkami a ľahšími túrami v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier, doplnený dychovou rehabilitáciou a LTV, individuálnymi inhaláciami a radom ďalších balneologických a fyziatrických procedúr a racionálnym ev. diétnym stravovaním. V prípade potreby i medikamentóznou liečbou. Dobré výsledky sa tu dosahujú u pacientov s ľahšími formami psychoneuróz, psychoastenie a neurotických stavov, ako aj stavov pri všeobecnej psychickej a fyzickej vyčerpanosti.

Elektroliečba
- Diadynamické prúdy
- Diatermia krátkovlnná
- Galvanický kúpeľ
- Magnetoterapia
- Ultrazvuk

Inhalácie
- Inhalácia individuálna

Balneoterapia
- Rašelinové zábaly

Dietoterapia

Klimatická liečba

Lekárske a diagnostické vyšetrenia
- Vstupné lekárske vyšetrenie s predpisom procedúr

Masáže
- Klasická masáž
- Podvodná masáž
- Reflexná masáž

Medikamentózna liečba

Pohybová liečba
- Liečebný telocvik individuálny
- Uvoľňovacie cviky

Svetloliečba a Teploliečba
- Biotronová lampa
- Solux

Vodoliečebné procedúry
- Hydrokineziterapia
- Masážny bazén
- Perličkový kúpeľ
- Vírivý kúpeľ na horné (dolné) končatiny
- Škótske streky

Špeciálne terapie
- Kyslíková terapia
- Plynové injekcie

INDIKÁCIE

Liečivé prvky tatranskej klímy sa vyznačujú neobyčajnou čistotou vzduchu, vysokými hodnotami slnečného svitu /ročný priemer 1 817 hodín/ a ultrafialového žiarenia. Zníženým atmosferickým tlakom /673 torrov/, priemernou vlahou a presytenosťou tatranského ovzdušia ozónom a voňavými silicami. Výhodou kúpeľov je, že sa nachádzajú nad vrstvou prachovej a dymovej zóny, čím je daná vysoká čistota vzduchu takmer bez baktérii a alergénov.

 

HISTÓRIA

Kúpele Nový Smokovec patria k najznámejším klimatickým kúpeľom, sú situované v centre Tatranského národného parku (TANAP) v nadmorskej výške 1018 m na úpätí Slavkovského štítu. Ako klimatické kúpele vysokohorského charakteru majú ideálnu južnú polohu uprostred ihličnatých lesov a od severu sú obklopené veľkolepými horskými štítmi Vysokých Tatier. Poloha kúpeľov priamo v turistickom centre mesta Nový Smokovec vytvára výborné podmienky na turistické a športové aktivity. Kúpeľní hostia môžu využívať lyžiarske zjazdovky, bežecké lyžiarske trate, turistické chodníky.
 

Podľa švajčiarskej klasifikácie sú tieto klimatické kúpele zaradené do klimatoterapeutickej oblasti so stupňom stimulácie 2 s ionizujúcim stupňom vyššej polohy. Nízky tlak vzduchu, vplývajúci z vysokohorskej polohy, ročne priemerne 1850 hodín slnečného svitu, čistý, bezprašný, ozónom a voňavými silicami presýtený vzduch, priemerná vlaha ako aj vyrovnaná priemerná teplota umožňujú nadmieru zotavujúci pobyt.

 

VOĽNÝ ČAS

Školské výlety a lyžiarské zájazdy

Necelých 700m od kúpeľného  zariadenia Nový Smokovec sa nachádza známe lyžiarské centrum JAKUBKOVA LÚKA. K dispozícii sú 2 vleky s menej náročnými zjazdovkami. Náročnejším lyžiarom odporúčame lyžiarské stredisko HREBIENOK v Starom Smokovci s 1 pozemnou lanovkou a 4 vlekmi. V oboch strediskách nájdete: WC, občerstvenie, parkovisko, požičovňu lyží, horskú službu, lyžiarskú školu, snowboarding, reštauráciu, skiservis a  skialpinismus.

Spišský okruh
návšteva jedného z najväčších hradov v Európe Spišského hradu, historického mesta Levoča s prehliadkou kostola sv. Jakuba s jeným z najväčších drevených oltárov na svete, prehliadka múzea majstra Pavla z Levoče

Dobšinská ľadová jaskyňa
návšteva Dobšinskej ľadovej jaskyne, loveckého trofejného zámku Betliar

Poľsko - Zakopané
prejazd cez športové centrum Zakopaného, lanovka na Gubalowku, prechádzka cez centrum mesta, suvenírový trh v meste

Poľsko - Krakow
prechádzka po meste Krakow, návšteva hradu Wawel spojený s prehliadkou soľnej bane vo Wielicke

Ždiar, Belianská jaskyňa
návšteva Ždiarskeho domu, predstavenie typickej slovenskej svadby z tejto oblasti s folklórnou muzikou, ako aj kvapľovej jaskyne

Kežmarok, Spišská Belá-Strážky
prechádzka historickým mestom so zachovalými pôvodnými meštiackymi a remeselníckymi domami, ako aj hradu, kostola sv. Kríža. Návšteva renesančného kaštieľa v Strážkach.

Z Nového Smokovca môžete absolvovať jednodňové výlety do nasledovných zaujímavých miest:

Stará Ľubovňa, Vyšné Ružbachy
staroľubovniansky hrad spojený s atraktívnou prehliadkou skanzemu ľudovej architetkúry, areál sochárskeho sympózia, švajčiarske domčeky, prameň liečivej vody, prírodný kráter vo Vyšných Ružbachoch

Dunajec, Červený Kláštor
splav najdlhším kaňónom v strednej Európe, návšteva múzea Červeny kláštor.

Nový Smokovec - Hotel Palace***