Dovolenka na Slovensku - kúpele, wellness a hory
+421 948 720 226

Kúpeľný hotel PALACE***

POBYTY
ID: Sliač
Kúpeľný hotel Palace patrí medzi najvýznamnejšie stavby pražského architekta Rudolfa Stockara, ktorý pre kúpele spracoval aj regulačný zastavovací plán nového Sliača.
Termíny nástupov:
Check in: od 14.00 hod.
Check out: do 11.00 hod.

Kúpeľný hotel Palace patrí medzi najvýznamnejšie stavby pražského architekta Rudolfa Stockara, ktorý pre kúpele spracoval aj regulačný zastavovací plán nového Sliača (1929). Celý sa staval v dvoch samostatných etapách a leží na severnom okraji kúpeľného areálu. V rokoch 1927 – 1931 vznikla sedempodlažná spoločensko-reštauračná časť s hospodárskym zázemím. Na pôdoryse tvaru písmena L tak vznikol moderný dvojúrovňový komplex, tzv. Dvorana, s tromi veľkými reštauračnými sálami, kaviarňami a barmi, ktoré sú opatrené galériami presvetlenými veľkými výsuvnými oknami. Z vonkajšej strany ich lemujú kryté kolonády alebo otvorené terasy. Na prízemí severného krídla bola divadelná sála, respektíve kino. Zo západnej galérie kina je prístupná otvorená lodžia, na ktorej vyhrávali hudobníci dolu na otvorenom parkete sa zabávajúcim hosťom. Zázemie objektu tvoril hospodársky dvor a kuchyne na každom podlaží. Nad prienikom obidvoch krídiel vyrástla mohutná vežovitá stavba, ktorá napokon nebola postavená v uvažovanej výške. Na jej streche dodnes vidieť nápis KÚPELE SLIAČ.

V rokoch 1931 – 1937 bola postavená druhá časť, päťpodlažné ubytovacie krídlo, čím vznikol dnešný 240 m dlhý objekt. V tejto časti je hotel s 249 izbami – má trojtraktovú dispozíciu a na severe vytvára uzavreté nádvorie. Izby boli zariadené s ohľadom na komfort a peňaženku hostí. V kútoch nádvoria sú schodiskové veže presvetlené typickými sklobetónovými tvárnicami. Vstupná hotelová hala je dvojpodlažná s galériou a drevenou paneláciou stien dodávajúcou hale nádych luxusu.

Obidve časti sa stretávajú v impozantnom rozľahlom polootvorenom schodisku, ktoré prekonáva terénny rozdiel medzi západnou a východnou fasádou. Z neho sú prístupné kryté kolonády na obidvoch stranách objektu. Kolonáda na západnej strane je poschodová, kým na východnej strane je prízemná.

 

Kúpeľný hotel Palace je funkcionalistický, moderný a elegantný. Pre architekta Stockara bol životným dielom a navrhoval ho dôsledne od celku až po zariadenie interiéru, dokonca aj príbory v reštaurácií. Od roku 1998 je komplex Palace vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Izba Štandard

Zrekonštruovaná hotelová izba (toaleta, sprcha alebo vaňa, TV, chladnička, telefón, rádio, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci, vybrané izby s balkónom).

Počet izieb kategórie Štandard:
jednolôžková izba: 16 izieb,
dvojlôžková izba: 82 izieb,
apartmán dvojlôžkový: 20 izieb,
apartmán štvorlôžkový: 2 izby.

Apartmán Štandard

Zrekonštruovaná hotelová izba rozdelená na obývaciu časť a spálňovú časť (toaleta, sprcha alebo vaňa, TV, chladnička, telefón, rádio, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci, vybrané izby s balkónom). V apartmánoch je k dispozícii aj minibar.

Kategória Retro

Nezrekonštruovaná hotelová izba (WC, sprcha alebo vaňa, TV, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci, vybrané izby s balkónom, vybrané izby s chladničkou).

Počet izieb kategórie Retro:
dvojlôžková izba Retro:  40 izieb.

Kategória Ekonomy

Nezrekonštruovaná hotelová izba (spoločné sociálne zariadenia umiestnené na chodbe, umývadlo, TV, zdravotnícka signalizácia prvej pomoci).

Počet izieb kategórie Ekonomy:
jednolôžková izba: 20 izieb,
dvojlôžková izba: 24 izieb.

Vybavenie Kúpeľného domu Palace

Ambulancie lekárov, miestnosť intenzívnej starostlivosti, vyšetrovne (artériograf, echokardiograf atď.), lobby recepcia s wifi internetom, kaviareň, Malá spoločenská miestnosť, Veľká spoločenská miestnosť, kde sa konajú rôzne kultúrne podujatia, biliardový, pingpongový stôl, knižnica, divadlo s kapacitou 350 osôb s pravidelnými predstaveniami, kaderníctvo dámske – pánske, kozmetický salón, obchody na kúpeľnom korze (suveníry, drogéria, odevy, potraviny), kultúrne aktivity v spoločenskej dvorane - tanečné večery, posedenia pri hudbe

Kúpeľný hotel PALACE***

Kúpeľný hotel PALACE***