Dovolenka na Slovensku - kúpele, wellness a hory
+421 948 720 226

Bojnice - Liečebný dom TRIBEČ***

POBYTY
Liečebný dom Tríbeč poskytuje ubytovanie v dvojlôžkových izbách. Ide o dependance zariadenie liečebného domu Bôrina, kde sú ubytovaným hosťom poskytnuté procedúry a ostatné služby.
Termíny nástupov:
Check in: od 11.00 hod.
Check out: do 10.00 hod.

Kúpele Bojnice v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí. Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Kúpele Bojnice očaria domáceho i zahraničného hosťa.
Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.

Liečebný dom Tríbeč sa nachádza priamo v kúpeľnom areáli mesta Bojnice. Nedávno vybudovaný liečebný dom je postavený v priestoroch bývaleho letného amfiteátra v príjemnom lesnom prostredí na okraji kúpeľov. Ubytovacie zariadenie je vzdialene len necelých 250 m od liečebného domu Bôrina. Je si potrebné uvedomiť, že Tribeč je len dependance zariadenie Liečebného domu Bôrina, takže poskytuje len ubytovanie a procedúry, respektíve všetky ostatné poskytované služby nájdu ubytovaní hostia práve v spomenutom Liečebnom dome Bôrina. Vyskúšajte ubytovanie v príjemnom prostredí Kúpeľov Bojnice.

 

TYPY IZIEB
- dvojposteľové

Kategória a vybavenie izieb- izby I. kategórie s

 • kúpeľňou (sprcha)
 • WC
 • farebným TV so satelitným príjmom
 • chladničkou
 • telefón s priamou voľbou


Stravovanie:
poskytované v jedálni Liečebného domu Bôrina (cca 250 m)

Liečebné procedúry:
poskytované v Liečebnom dome Bôrina (cca 250 m)


Recepcia:
poskytované v Liečebnom dome Bôrina (cca 250 m)

Parkovanie:
centrálne pri vstupe do areálu kúpeľov

 

Liečebný dom TRIBEČ***

Bojnice

S manželom sme si skvelo oddýchli. Bojnice určite každému odporúčam. Je to skvelá príležitosť ako načerpať nové sily.

Bojnice
POBYTY


Kúpele Bojnice v srdci Slovenska sú pokojným miestom, ktoré svojou polohou, klímou a zložením termálnych vôd vytvárajú ideálne podmienky pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych svojich hostí. Ležia v Hornonitrianskej kotline, na východnom úpätí Malej Magury vo výške 297 metrov nad morom. Z troch strán sú chránené pohoriami s bohatými listnatými a ihličnatými lesmi, preto majú priaznivé klimatické podmienky s priemernou dennou teplotou vzduchu 9 ºC a 2000 slnečných hodín v roku. Kto je unavený dennou hektikou žitia a hľadá odpočinok pre telo a dušu, nájde tu to pravé. Termálne pramene a pôvabná príroda tu tvoria už po stáročia harmóniu.

 

Základom liečebných procedúr v Kúpeľoch Bojnice je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.

 

INDIKÁCIE:

 • Choroby pohybového ústrojenstva - reumatické, degeneatívne (artritída, bolesti krížov), zápalové (pokročilé zápaly kĺbov, Bechterevova choroba, poinfekčné artritídy), lumboischias, skolióza, pourázové stavy, stavy po operáciách chrbtice a po ortopedických opráciach
 • Nervové choroby - stavy po zápaloch centralného a periferného nerového systému, stavy po cievnych mozgových príhodach (porážka), ischias, vazoneurózy
 • Ženské choroby - chronické zápaly ženských pohlavných orgánov, poruchy funkcie vaječníkov, neplodnosť, stavy po operáciách vnútorných rodidiel, komplikácie po potratoch a mimomaternicovej tehotnosti
 • Choroby obličiek a močových ciest - netuberkulózne zápaly močových ciest a obličiek, obličkové kamene, stavy po operáciách obličiek, močových ciest a prostaty, stavy po transplantácií obličiek
 • Choroby z povolania - ochorenia kostí, šliach, svalov, ciev a nervov vyvolané prácou so stlačeným vzduchom, s vybrujucími nástrojmi, jednostranným preťažením, hlukom, toxickými látkami

 

LEKÁRSKY TÍM:

 • lekári (internista, balneológ, reumatológ, ortopéd, chirurg, neurológ, gynekológ, urológ, špecialisti na manipulačnú terapiu a na akupunktúru)
 • diplomované zdravotné sestry
 • rehabilitačné sestry so štátnou skúškou

 

HISTÓRIA:

 • Prvá písomná správa o bojnických termách sa zachovala v listine kráľa Kolomana z roku 1113, ktorá je uložená v Diecéznom múzeu Nitrianskeho biskupstva v Nitre. Termálne pramene v Bojniciach sa v tejto listine spomínajú ako fons fervidus (horúce žriedlo). Už v tejto dobe sa používali kúpele na liečenie. Novodobý rozvoj kúpeľov začal v 30. rokoch 20. storočia, kedy bol majiteľom kúpeľov Ján Baťa. Štatút kúpeľného miesta získali Bojnice 17.6.1959. Odvtedy kúpeľnú starostlivosť poskytujeme nielen domácim pacientom, ale aj pacientom zo zahraničia.
 • Bojnický zámok od svojho vzniku za kráľa Kolomana cez Belu IV., Matúša Čáka Trenčianskeho, Jána Korvína, Thurzovcov a Pálfyovcov prešiel bohatou históriou. Z týchto feudálov a majiteľov hradu bol Alex Thurzo z Betlanoviec prvý, ktorý vybudoval kúpele v prvej polovici 16. storočiaPrvá písomná správa o kúpeľoch Bojnice je z roku 1549. Autor Juraj Werhner ich opisuje ako vodné nádrže s rozličnou teplotou vody. Po prestavbe kúpeľov Pavlom Pálfim sa v správe z roku 1671 uvádza, že v bojnických kúpeľoch je päť bazénov pod spoločnou strechou. Najlepší kúpeľ je vybudovaný z kameňa, ostatné bazény sú z dreva, ale tiež vkusné a čisté.

 

TIP NA VÝLET:

 • Bojnický zámok
  - patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie zámky na Slovensku
  - vzdialenosť od kúpeľov cca 15 minút pešej chôdze
 • ZOO Bojnice
  - najstaršia zoologická záhrada na Slovensku
  - nachádza sa cca 15 minút pešej chôdze od kúpeľov
 • Múzeum praveku
  - zaujímavou formou približuje život v praveku
  - nachádza sa na pôvodnom mieste, ktoré osídlili neandertálci
  - vzdialenosť od kúpeľov cca 25 minút pešej chôdze Sokoliari Aquila
  - vystúpenia s dravými vtákmi a ohňová show
  - prírodný amfiteáter sa nachádza neďaleko Bojnického zámku
 • Kúpalisko Čajka
  - nachádza sa medzi bojnickými kúpeľmi a zámkom
  - termálne kúpalisko s teplotou vody 26 – 33 stupňov
  - pre návštevníkov je k dispozícií 5 bazénov
  - kúpalisko je otvorené počas letnej sezóny
video
Bojnice kúpele
Bojnice - Liečebný dom TRIBEČ***