dizi indir
swinger porno
 Dudince Kúpele
Nachádzate sa na: Kúpele > Dudince Kú...

Dudince Kúpele

Kúpele Dudince sú najmladšie slovenské kúpele, nachádzajúce sa v južnej časti stredného Slovenska, v nadmorskej výške 140 m, 17 km severne od Šiah, v povodí riečky Štiavnica, známe aj ako miesto s najvyšším slnečným svitom a miernymi zimami. Základom kúpeľnej liečby v Dudinciach sú vzácne balneologické vlastnosti minerálnej vody. Jedinečný obsah minerálnych látok v dudinskej vode ponúka širokú paletu liečebných procedúr. Okrem unikátnej vody v kúpeľoch nájdete pokoj, pohodu a čisté životné prostredie.


Kúpele Dudince
sú ojedinelé pre zloženie prírodných liečivých zdrojov, ktoré sa vyznačujú vysokým obsahom plynov ako je sírovodík a oxid uhličitý, ktoré sa používajú pri liečbe reumatických a srdcovocievnych chorôb, ako aj stavov po úrazoch a operáciách pohybového ústrojenstva. Fyziologické účinky bazénových a vaňových kúpeľoch sú nasledovné:

  • Hydrostatický tlak minerálnej vody je dôležitý činiteľ, ktorý ovplyvňuje krvný a lymfatický obeh podkožia.
  • Nadľahčovanie organizmu počas procedúry spôsobuje odbremenenie zhybových štruktúr, čo má za následok uľahčenie pohybov najmä pri obezite.
  • Reflexné a vazomotorické zmeny kože spôsobené dráždením všetkých receptorov pôsobením minerálnej vody.
  • Resorbcia oxidu uhličitého a sírovodíka. Prejavuje sa najmä pri tzv. „sírnom hlade“ reumatikov.
  • Celkové a nešpecifické účinky kúpeľa – liečebné efekty napomáhajú k vyrovnaniu a stabilizácii centrálnej nervovej sústavy.
  • Termoregulačné zmeny, ktoré sú podmienené reaktivitou kožných ciev. Termoregulačný krvný obeh kože podmieňuje prevod kalórií z minerálnej vody do tela, čo prispieva k relaxácii svalov, šliach a tkanív.
  • Psychologické účinky – prejavujú sa tým, že v kúpeľoch sa uľahčujú predtým nevykonateľné pohyby a ustupuje bolestivosť. To prispieva k odstráneniu depresií a negatívnych psychických nálad pacientov.


© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist