dizi indir
swinger porno
 Trenčianske Teplice
Nachádzate sa na: Kúpele > Trenčiansk...

Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice kúpele sú to známe protireumatické kúpele, ktoré patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku. Kúpeľná starostlivosť v Slovenských liečebných kúpeľoch Trenčianske Teplice a.s. má dlhoročnú tradíciu (prvá písomná správa je z roku 1247 ) a je založená predovšetkým na využívaní prírodnej, minerálnej, termálnej, sírnej liečivej vody.


Termálne minerálne pramene - Trenčianske Teplice kúpele

Termálne pramene patria svojimi fyzikálnymi vlastnosťami a chemickým zložením do skupiny prírodných, síranových, vápenato-horečnatých, sírnych, teplých hypotonických minerálnych vôd so zvýšeným obsahom fluóru. Trenčianske Teplice kúpele majú Ideálnu teplotu od 37 do 40,3 stupňov Celzia umožňuje jej využívanie v prirodzenom stave bez dodatočnej úpravy.

Prírodné podmienky Nielen pre kúpeľnú liečbu, ale aj pre rekreáciu a šport majú Trenčianske Teplice kúpele priaznivú klímu. Hlavným činiteľom je nadmorská výška 272 metrov nad morom. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha kúpeľov vytvárajú vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku kúpeľov. Sú jedny z mála kúpeľov, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Vzduch je čistý, svieži, bez exhalátov priemyselných podnikov. V tejto oblasti sa nachádzajú aj štátne prírodné rezervácie Baba a Žihľavník-Baske.


V kúpeľoch Trenčianske Teplice sa úspešne liečia tieto choroby:

- Choroby pohybového aparátu
- Nervové choroby

© Herkules kúpele na Slovensku, Tvorba web stránok - Irisoft, redakčný systém - Clever Leap™ TOPlist